Żywienie półroczniaka

napisał/a: MiracleOla 2012-05-30 14:26
Moja córka 25 maja skończyła 6 miesięcy. Od około miesiąca powolutku rozszerzałam dietę o gluten w postaci gotowej papki ze sklepu np jablko i platki zbozowe itp itd. Dostawała czasem kilka łyżeczek, aż doszłyśmy teraz do połowy słoiczka różnych owoców lub obiadków, np. zupa jarzynowa, czasem z dodatkiem mięsa. Pije też raz dziennie około 50-100ml herbatki lub jakiegoś soczku. Pierś ma na żądanie, co ok. 3 godziny, w nocy je z reguły raz- dwa. Moje pytanie jest takie. Chciałabym dojść już do 5 posiłków, w miarę o stałych porach. Jak to powinno wyglądać? Ile razy na dobę powinnam najmniej karmić piersią? Zastanawiałam się nad takim układem, ale nie wiem czy moje myślenie jest prawidłowe: Przykład:
Rano po przebudzeniu pierś
około 10-11 jakiś deserek np jabłuszka etc i pierś
około 14 pierś i pół słoiczka obiadku
pierś
na wieczór pierś i wg apetytu coś z glutenem

Córka urodziła się duża, bo 4590. Obecnie waży 9450g, ale od miesiąca przybrała tylko 300g.
Czy taki rozkład mniej więcej oczywiście jest ok? Czy to za dużo/za mało? Kiedy mogę zrezygnować np z jednego karmienia piersią a dać cały słoiczek?
A podczepiając pod temat czy już powinnam dodawać pół żółtka do dań czy dopiero PO skończonym 7 miesiącu?
Kiedy mogę zacząć dawać hmm twardsze jedzenie typu do porzucia skórka chleba albo jakiś biszkopt? Córka nie ma jeszcze ząbków.
Wiem, ze dużo tych pytań:) jednak mój pediatra ma mnie w nosie, a chciałabym wiedzieć rzeczy tak, aby nie zaszkodzić córeczce, nie roztyć jej ani nie zagłodzić.
napisał/a: erwinsans 2012-06-05 20:23
Witaj

Problem jest taki, że nie wiesz ile on tego mleka w ciągu dnia wypije :) dziecko w jego wieku powinna na dobę pić od ok 500 do 800 ml mleka pomimo podawania innych posiłków typu zupka, deserek itd.
Nasz maluch ma 5,5 miesiąca i już nie jest na piersi a jego schemat jedzenia jest następujący może ci to w czymś pomoże, ale każde dziecko jest innne i może jeść inaczej.

Po przebudzeniu ok. 5, 6 rano ok. 100 ml mleka, godz. 08:30 od 150 do 180 kaszki, 12:00 mały słoik zupki bobovita, ok 15:00 zamiast mleka je danonka całego małego,godz. 17:00 je deserek bobovita od pół do całego słoika, wieczór od 120 do 150 mleka, w nocy ok. godz. 02:00 ok. 100 mleka. oczywiście między posiłkami herbatka, soczki. Dodam, że nasz mały odkąd zaczął jeść łyżką odrzucił mleko nie pije tyle ile pił wcześniej. Generalnie stosuj się do reguły tak jak pisze na słoiczku to to dawaj i najpierw po troszku żeby sprawdzić reakcję, ale nie testuj tydzień tego samego tylko najpierw kilka łyżek drugi dzień więcej. Nasz mały po 2 dniach czegoś nowego trzeciego jadł już cały słoik :)

Co do skórki to je już teraz ale uważamy żeby się nie "udusił", biszkopty też już je.
Co do żółtka jakoś ok. 7 miesiąca.

Wszystko zależy od indywidualnego podejścia jeden da zupkę póżniej jeden wcześniej itd.