żywienie niemowlaka

napisał/a: basiunia6 2009-12-08 21:55
Czy dziecko 10 miesieczne powinno jadac pokarmy typu Gerber ze słoiczków czy lepiej, zeby jadało gotowane przez rodzica nawet z kupnych warzyw?Co można wprowadzić do diety dziecka?
napisał/a: PomocnaO 2009-12-08 22:06
Polecam obiadki BIO z Gerbera
Są tu zarówno kompozycje warzywne z mięsem jak i bez, wyprodukowane są ze składników pochodzących z rolnictwa ekologicznego.
Produkty z Gerbera są zdrowe , poniewaz nie zawierają ani konserwantów ani barwników i dodatków smakowych.
napisał/a: beta32 2009-12-10 14:22
W 10 miesiącu życia dziecko praktycznie moze wiele jeśc już produktów. Żywienie sztuczne ok, np; Gerber....ale ja zawsze gotowałam sama, czy to zupki, np; na skrzydełkach, piersi z kurczaka....cielęcinie(następnie można dodać do talerza mięsko) zupki zawsze dawałam świeże warzywa marchewkę , ziemniaczki, natkę, pietruszkę, seler.lekko osolić.....gotowałam.....i ugniatałam widelcem , w żadnym wypadku nie miksować, dziecko musi przystosować sie do żucia i gryzienia........można dawać jabłuszko starte, banana , gruszkę, biszkopty, warzywa starte ugotowane.........kurze żóltka. Można wprowadzić jogurty lub serki......pieczywo ciemne, bądz jasne z wędlinką drobiową......do picia herbatka, rumianek, z koperku ........soczki jabłkowy, winogronowy właśnie mozą być Gerbera,Hipp,Bobovita.....jest tego cała masa.....od deserków po obiadki i soczki.....


A twój maluch jest dokarmiany sztucznie (Bebiko) czy piersią ?
napisał/a: beta32 2009-12-10 14:25
Na Twoje pytanie odpowiem , ze dla dziecka lepiej jak gotujesz sama .........

A co wprowadzać napisałam powyżej :) pozdrawiam
napisał/a: basiunia6 2009-12-10 16:31
daje jej sztuczne mleko i kaszki, dzięki za rady.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-12-10 19:37
Wiesz zapewne co matka to będzie inna opinia. Ale zgadzma się z betą32, takiemu dziecku smiało można już podawać domowe jedzenie, oczywiście nie golonkę itp. :))))
napisał/a: beta32 2009-12-10 20:19
Skoro nie dokarmiasz piersią , to śmiało możesz przyzwyczajać dziecko do nowych smaków:))))na pewno to jej się spodoba.......pozdrawiam , napisz jak reaguje na nowe potrawy:)