zyrtec

napisał/a: smutasek3 2007-01-04 23:04
mam pytanie, ostatnio dowiedziałam sie że jeden z najdroższych preparatów na alergie (preparat bez recepty) niczym nie rózni się od tańszych. Zna ktoś sie szczegółowo na pastylkach?? oto opis składu zyrtecu i sa tam też innych opisy, niby skład podobny ale... http://aptekaotc.pl/go/_info/?id=2010 dzięki za szybką odpowiedź
napisał/a: Kasienka84 2007-01-04 23:20
Ogólnie leki od alergii sa bardzo podobne i maja prawie identyczny skład i tak samo działalaja, cena zalezy od producenta czesto, i trzeba dopasowac do organizmu takie leki po ktorych najlepiej sie czuc bedziesz, ja rozne brałam i mialam nudnosci np cyz rozdraznienie itd aletrafilam na Alleric iten mi pasuje i zadowolona jestem, na skladzie sie nie znam niestety
napisał/a: Fioletowa1 2007-01-05 10:54
Z tymi wszystkimi tabletkami na alergie jest zdaje sie tak ze dziela sie na dwie grupy: jedne maja w swoim skladzie loratadyne a inne chyba cytyryzyne (czy jakos tak.Glowy nie dam ze tak sie ten drugi nazywa.W kazdym razie cos innego) Takze w jednej grupie chodzi po prostu o ten glowny skladnik.Preparaty maja rozne nazwy,ale to o ta loratadyne w skladzie wlasnie chodz.No ja to mam tak,ze musze zmieniac tabletki co jakis czas bo mi sie alergia przyzwyczaja i przestaja dzialac.Moge do nich wrocic z powrtem po kilku miesiacach.Takze juz zaliczylam: Claritine, Loratan, Loratadyna,Zyrtec i inne ktorych nazw w danej chwili nie pamietam, ale bylo tego troche
napisał/a: klapouszek2 2007-01-10 23:28
smutaskowi pewnie chodzilo o tzw zamienniki, odpowiedniki czy generyki;) (jak zwal tak zwal) czyli dokladnie ta sama substancja czynna w tej samej ilosci a cena inna;) zalezy to przede wszystkim od producenta a poza tym rozni sie czasem minimalnie substancjami pomocniczymi ktore to czesto maja jakis wplyw na to ze po jednym leku czujemy sie lepiej niz po innym teoretycznie takim samym;) co do odpowiednikow zyrtecu dostepnego bez rec to mamy tez 7 tabletkowe tj Acer, Allertec-WZF, Zyx, Letizen albo 10 tabletkowe: Cetyryzyna Egis, Amertil, Cet Alergin i Cetrivax. Co do ceny to najlepiej spytac poprostu w aptece bo to sie czesto zmienia jak w kalejdoskopie;)