Żylaki

napisał/a: nova3 2013-05-30 17:23
Na prawej łydce mam żylaki. są bardzo widoczne, wręcz odstają. Podczas zwykłego wysiłku boli mnie noga. Często tak silny jest ból ze nie mogę chodzić. Mam 16 lat. Konieczna operacja? I Czy wgl zoperują 16 latke? W zeszłym roku lekarz rodzinny powiedział ze żaden mądry chirurg nie zoperuje mnie. Prawda??
napisał/a: piotrosiama 2013-05-31 13:56
Poproś o skierowanie do chirurga naczyniowego, który powinien być lekarzem prowadzącym w tej kwestii.
napisał/a: nova3 2013-05-31 16:18
Mam wizytę za miesiąc
napisał/a: piotrosiama 2013-05-31 16:32
Nie pozostaje Ci nic innego jak spokojnie czekać na wizytę, pewnie będziesz mieć robione badanie przepływowe.
napisał/a: abc_zylakow 2013-06-23 19:57
Dobrze robisz, idąc do lekarza. Chciałabym tylko podpowiedzieć, że nawet bez konsultacji z nim możesz nosić rajstopy lub pończochy przeciwżylakowe. W bardzo wielu przypadkach wystarczy samo noszenie tych produktów, żeby po kilku tygodniach żylaki zupełnie zniknęły. Dobre są np. rajstopy Pani Teresa Medica: http://www.sklep.pani-teresa.com.pl/produkty-przeciwzylakowe-k13,0,1.html.

To jednak zależy od pacjenta. Bardzo ważne są tu wyniki badania USG Doppler, które powinien wykonać u Ciebie lekarz.
napisał/a: wikam2 2013-06-24 19:20
[url_special=http://uroda.wieszjak.polki.pl/piekne-cialo/310103,Zylaki-na-nogach--metody-leczenia.html:j1m2m9q5]http://uroda.wieszjak.polki.pl/piekne-cialo/310103,Zylaki-na-nogach--metody-leczenia.html[/url_special:j1m2m9q5]
napisał/a: Koral 2013-09-20 05:59
Żeby nie tworzyć wielu tych samych tematów to podepnę się pod ten wątek.

Radiolog stwierdził u mnie: „żyła odpiszczelowa lewa wydolna w ujściu z niewydolnością pnia na udzie i kolanie oddaje gałąź na goleni tworzącą żylak bez skrzeplin”. Zalecił mi usunięcie żylaka.

Do lekarza jakiej specjalności najlepiej się udać z żylakami kończyn dolnych:
- angiologia,
- flebologa,
- chirurga naczyniowego?
napisał/a: kordian1 2013-09-20 21:59
Wszystkie specjalności zajmują się chorobami żył, myślę że najłatwiej będzie się dostać do chirurga naczyniowego.
napisał/a: Andzrej 2013-09-20 22:40
Teraz dojrzała dzika róża bogata w naturalną wit. C która wzmacnia żyły, z roślinnych preparatów warto spróbować myszopłocha kolczastego i kasztanowca. W młodym wieku jemy więcej aminokwasów i unikamy nałogów.
napisał/a: kordian1 2013-09-20 23:10
Lekarze jeszcze często polecają Cyklo3Fort przy żylakach i innych problemach naczyniowych.
napisał/a: Koral 2013-09-21 14:11
kordian napisal(a):Wszystkie specjalności zajmują się chorobami żył, myślę że najłatwiej będzie się dostać do chirurga naczyniowego.

Za 2 tyg. idę do chirurga naczyniowego. Zobaczymy co powie?

Andzrej napisal(a):Teraz dojrzała dzika róża bogata w naturalną wit. C która wzmacnia żyły, z roślinnych preparatów warto spróbować myszopłocha kolczastego i kasztanowca. W młodym wieku jemy więcej aminokwasów i unikamy nałogów.

Do czasu wizyty u chirurga naczyniowego może kupię jakieś preparaty ziołowe, jakieś ziółka?
Podobno także pomaga:
wyciąg z kwiatów dzikiego mirtu, wyciąg z arniki górskiej, ekstrakt z miłorzębu japońskiego, preparaty z kory dębu.

kordian napisal(a):Lekarze jeszcze często polecają Cyklo3Fort przy żylakach i innych problemach naczyniowych.

Może pomogło by mi na żylaki i hemoroidy przy okazji?
Chociaż wolę kremy lub do picia albo jedzenia preparaty naturalne niż łykać chemię.
napisał/a: kordian1 2013-09-22 12:11
Cyklo3Fort jest na bazie wyciągu z ruszczyka kolczastego, a więc można powiedzieć że preparat naturalny.