żylaki powrózka nasiennego po operacji

napisał/a: dawca 2013-06-29 13:38
Witam 4 dni temu miałem zabieg na wyżej wymienioną chorobę. Metoda była laparoskowoa. Pytanie moje brzmi po jakim czasie wystąpi wodniak i czy w ogóle wystąpi, boję się tego. Chirurg nie kazał mi nic dźwigać do końca wakacji! Cięzko mi się chodzi cały czas zgarbiony i bół brzucha. Powiedziecie mi co i jak z tym wodniakiem?
napisał/a: ~Anonymous 2013-06-30 15:08
A dlaczego odrazu mialby pojawic sie wodniak?? Spokojnie ;) Prawdą jest tez to ze jednym z wielu skutkow ubocznych takiej operacji moze byc wodniak ,ale nie jest powiedziane ze juz go bedziesz mial i ze inne skutki tez sie u Ciebie pojawią........
Po takim zabiegu nalezy przestrzegac zasad ktore lekarz zalecil i przeprowadzac kontrole to wszystko.
napisał/a: dawca 2013-07-01 13:45
tak ale ja miałem żylaki III stopnia i były bardzo duże, wiec prawdopodobieństwo wodniaka większe. Kazał mi tylko nie pracować a resztę mogę robić normalnie, pod koniec lipca wizyta będzie.
napisał/a: dawca 2013-07-01 15:42
Kirke mam kolejny problem te ledwo jądro jest takie opadnięte dziś. Od operacji minęło 5 dni co to może znaczyć?
napisał/a: ~Anonymous 2013-07-02 17:59
Czy po operacji pojawiaja sie jakies inne dolegliwosci?
napisał/a: dawca 2013-07-02 22:55
czasami lekki ból ale lekarz mi mówił, że ból powinien minąć bo 2 tygodniach i dał lekki przeciwbólowe do tego. A te opadnięte jądro mogło być spowodowane tym, że miałem w nocy samoistny wytrysk, jestem jeszcze nastolatkiem...