Żylaki nóg a skurcze łydek

napisał/a: pawlow83 2013-07-05 21:24
Witam.Od jakiegos czasu mam żylaki na łydkach i podudziu.Biore lekarz przepisał mi tabletki na wspomaganie krążenia.Jednakże zauważyłem że np.jadac na rowerze chwytaja mnie silne skurcze tych okolic.Jest to juz nieco uciazliwe.Prosze o porade czy przypadkiemnie czas udac sie do chirurga z tymi zylakami.
esflores
napisał/a: esflores 2013-07-24 19:30
Koniecznie do chirurga, można się wspomagać;
- gdy praca wymaga stania, stosujemy profilaktycznie podtrzymujące, elastyczne rajstopy uciskające łydkę, zapobiegające zastojom krwi,
- osłabienie tkanki łącznej, otyłość, zaburzenia hormonalne, papierosy, zła dieta, to przyczyny niewydolności żylnej,
- zażywamy duże dawki witaminy C z flawonoidami (rutyna),
- zioła; arnika górska, kwiat i liść kasztanowca, ruta zwyczajna, ziele nostrzyka, kora kruszyny, korzeń arcydzięgla, ziele marzanki, kąpiel sosnowa,
- odpoczywaj z nogami uniesionymi do góry, więcej ruchu, spacery, basen, sporty,
- jedz produkty bogate w witaminę C, rutynę; kasze, aronia, soki warzywne, owocowe, witaminę E,
- pij sporo zielonej herbaty,
- unikaj gorących kąpieli, natryski naprzemiennie ciepłe i zimne,
- uwaga na pigułki antykoncepcyjne,
- można stosować delikatne napinania i rozluźniania mięśni łydek, bardzo ostrożne masaże limfatyczne w kierunku serca (przy dużych żylakach wykluczone),
- nie zakładać nogi na nogę, stosujemy dietę lekkostrawną, odchudzającą, przeciw zaparciową,
- można przykładać kompresy z kory dębu,
- noś wygodne buty na płaskich obcasach,
napisał/a: delinka79 2013-07-24 22:10
skurcze moga byc wynikiem niedoboru magnezu lub potasu , polecam kupic aspargin tabletki