Żylaki i jedna skrzeplina

napisał/a: Łukas1989 2015-03-02 21:10
Witam

Zacznę od wyniku badania.
Badanie wykazuje zachowany przepływ w obrębie ż. udowych wspólnych udowych głębokich , powierzchniowych podkolanowych, piszczelowych, odpiszczelowych, odstrzałkowych.
Prawa kończyna dolna
ż. odpiszczelowa- ujście poszerzone- 12 mm, niewydolne. Pień niewydolny na udzie. Na podudziu wydolny ok. 5 cm poniżej szpary stawu kolanowego widoczne hyperechogeniczna skrzeplina odpowiadajacej starej zakrzepicy. Drobne żylaki w jej dorzeczu. Niewydolny perforator ok. 10 cm powyżej kostki przyśrodkowej . Poszerzone żyły mięśniowe. ż. podkolanowa niewydolna.
Lewa kończyna dolna
ż. odpiszczelowa- ujście wydolne. Pień zdwojony. Pień przedni dodatkowy niewydolny . Pień główny niewydolna tylnej stronie podudzia i uda widoczne duże żylakowato zmienione naczynie żylne uchodzące do ż. odpiszczelowej na przyśrodkowej stronie uda, ok. 20 cm poniżej jej spływu. Na podudziu pojedyncze żylaki w jej dorzeczu. ż odstrzałkowa- wydolna, niewydolny perforator ok. 10 cm. powyżej kostki przyśrodkowej, ż. podkolanowa- wydolna. Nie stwierdza się cech zakrzepicy w objętych badaniem żył powierzchniowych i głębokich


z lekarzem chirurgiem który mnie prowadzi będę widział sie dopiero w czwartek
moje pytania co oznacza hyperechogeniczna skrzeplina odpowiadająca starej zakrzepicy czy mogłem miec zkarzepice nie dającą żadnych objawów.
czy poszerzone żyły mięsniowe wrócą do normy po zabiegu prawej nogi
żyła podkolanowa niewydolna z tym ze nie mam w tym miejscu zylaka czy ta zyła w razie jak by doszło do zabiegu zostanie usunięta
pani która robiła usg stwierdziła ze w skali od jeden do dziesięc jak jest żle jest 8 jak uważa Pan/Pani mam 26 lat wykonuje prace stojącą w czasie której zdarza mi sie nosic cięzkie elementy nie jestem osobą otyłą czy powiniennem narazie zrezygnowac z pracy. Czy przy odpowiednim leczeniu mam szanse na normalne 100 procentowe życie ??
czy z powodu tej skrzepliny mojemu życiu coś zagraża
jak na to wszystko wpływa uprawianie sexu

jesli temat jest w złym dziale to prosze o przeniesienie do własciwego

prosze o szybkie odpowiedzi poprosze o wypowiedz również ludzi którzy mieli podobny problem
z góry dziekuje za odpowiedzi na moje pytania Pozdrawiam