Żylaki ? czy najądrze ?

napisał/a: erwinsans 2016-02-14 09:49
Witam. Parę dni temu ( nigdy wcześniej tego nie robiłem ) wyczułem i zobaczyłem na lewej części mosznie rozluźnionej i na stojąco lewe jądro coś co przypomina żylaki. Szczerze brzuch mi nie pozwalał dobrze wcześniej obejrzeć, jak leżałem i dotykałem te miejsca były ok, nie pamiętam tylko wielkości jąder. Podczas badania przez siebie na stojąco i potem na leżąco wyczułem, że lewe jądro jest mniejsze od prawego nie za dużo ale jest różnica. Jądra gładkie bez guzków, wyczuwalne najądrze i nasieniowody ( galaretka sploty żyłek jakby ) w lewym jądrze dużo łatwiejsze. Zaniepokojony różnicą i tymi żylakami poszedłem do urologa i wszystko mu powiedziałem jak piszę wyżej. Urolog kazał mi stanąć zbadał rekoma moszne i obydwa jądra i kazał przeć jak na "kupę" wtedy dojrzal ne lewym jadrze zylke ale powiedział że jest mała i nic wiecej nie widzi. Zrobił mi USG nerek i prostaty i jest ok nie zrobił USG jąder i moszny. Gdy zapytałem czy USG nie będzie robione powiedział, że nie ma potrzeby a ta zyła na nim nie wyjdzie i tak o jądrach nie mówił kompletnie nic ani słowa. Odnośnie żylaków powiedziałem mu że ja na bardziej rozluźnionej moznie widzialem ich wiecej i że pod lewym jądem wyczuwałem taka galaretkę splot odpwiedział mi że to najądrze czułem. Mam pytanie te sploty niby najądrze które przechodzi w nasieniowody jak ułoży się inaczej jadro mogą być bardzo wyczuwalne palcem i wisiec na dnie moszny jak jest bardzo rozluziona ? czuję wtedy w ręku taki spory splot który skreca i idzie ku górze jakimiś splotami, czy to są żylaki których po prostu nie było widać u lekarza ? Czy zylaki są tylko wyżej czy na samym dnie moszny moga byc też widoczne ? czy nie zrobił USG jąder bo uznał że po badaniu rękoma jest wszystko ok i niema sensu ? Co do żylaków kazał obserwować i ew się zgłosić. Gdy sam badam jądra wydaja mi się gładnie równa powierzchnia lekko sprezyste nie są twarde mocno. Czy z tymi ew zylakami jezeli nie dokuczaja mozna zyc bez zabiegu ? Czy może być taka dysproporcja jąder ? Czy to mogą być żylaki czy to taka budowa najadrza i te sploty przy ulozeniu jadra innym sa na dole wiszą na bardzo luźnej mosznie i je można wyczuć i zobaczyc w mosznie jako dziwny ksztalt ?
napisał/a: erwinsans 2016-02-14 10:14
Acha tych żyłek miałem też dużo na całej mosznie po lewej stronie przed wizytą u lekarza u niego już tego nie było tylko ta jedna i jak zobaczył zdjęcie to się zdziwił. Czy mogło to być spowodowane, że mega mocno powyciskałem mosznę jadra a robiłem to długo i mocno i pojawiło się na mosznie niedokrwienie i dlatego pojawiły się te żyły na dużej powierzchni moszny ? Dziś jak moszna jest luźna i stoję nie widzę też takiej ilości jak było dzień przed wizytą gdy tak pomiętoliłem jądr i moszne.