Zyła przy jądrze

napisał/a: Pefni 2014-05-27 18:18
Witam zauważyłem, że na moim jądrze znajduje się prawdopodobnie cienka żyła. Otacza ona jądro przy dolnej części i stanowi jego część. Wraz z przesunięciem jądra ta żyła przesuwa się wraz z nim jest wyczuwalna. Nie wiem czy to normalne. Dodam tylko, że na drugim jądrze nie wyczułem nic takiego. Nie mam aktualnie jak skontaktować się z lekarzem i chciałem zapytać czy takie umiejscowienie żyły zdarza się i czy mój przykład nie jest aby wyjątkiem. Jądro nie boli mnie i jest sprężyste. Wiem, że nie zostanę "uleczony" przez internet jednak bardzo proszę o uspokojenie mnie. Czy takie umiejscowienie żyły jest normalne czy zdarza się, że żyła może stanowić część jądra? Nie wiem czy wystarczająco dobrze opisałem, mój problem jednak trudno mi jest to zobrazować. Z góry dziękuję i proszę o odpowiedź.
napisał/a: piotrosiama 2014-05-27 19:29
To zapewne żylak powrózka nasiennego. Warto umówić się na wizytę do urologa.
napisał/a: Pefni 2014-05-27 20:07
Bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź. Wiem, że w internecie jest mnóstwo rzeczy na temat żylaków które być może mam. Chciałbym się zapytać czy jest się o co martwić czy lekarz może zadecydować o nie usuwaniu owych żylaków? Nie jest to bardzo wielka żyła jest ona cienka i znajduje się w dolnej części jądra otacza je i tworzy jakby jej część. Czy posiadanie żylaków zawsze kończy się ich usunięciem? Czy lekarz może stwierdzić, że taka operacja może być zbędna? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.
napisał/a: piotrosiama 2014-05-27 20:46
Tak jak chciałeś - odpowiedź na pw.