Zwolnienie lekarskie a praca

napisał/a: loczekzb 2010-10-19 11:31
Witam wszystkich. Dziś się lepiej troche czuje, ale i tak to nie to co przedtem kiedyś. Mam pytanko. Od zeszłego roku studiowałem dziennie i jednocześnie pracowałem na umowie o prace. Teraz chciałbym kontynuować tą nauke. Ale jestem na zwolnieniu lekarskim. Jedyną rzeczą która przynosi mi radość w życiu jest nauka. Do tego stanu doprowadziła mnie obecna praca. Nie mam zamiaru tam wracać. Czy mogę uczyć się i jednocześnie pobierać chorobowe ? i przez jaki okres ? a co się dzieje po 182 dniech chorobowego?
napisał/a: piotrosiama 2010-10-19 13:09
Te 182 dni zasiłku chorobowego przysługuje w danym roku kalendarzowym /czyli sumuje się wszystkie pojedyncze zwolnienia lek./. Nie zapominaj też że zarówno ZUS jak i pracodawca mogą przeprowadzić kontrolę zasadności wystawionego zwolnienia lekarskiego.
napisał/a: loczekzb 2010-10-19 13:57
czyli jeśli jestem na chorobowym bo jestem chory na depresje nie moge wychodzić z domu? bo mi lekarz coś innego mówil....
napisał/a: piotrosiama 2010-10-19 14:08
Z domu możesz wyjść celu : na wizytę lekarską, zabiegi rehabilitacyjne do apteki czy sklepu. Przy Twoim schorzeniu prawdopodobnie możesz i coś więcej- lecz to lekarz prowadzący powinien poinformować co możesz.