Zwiększona waga i uczucie pełności po alkoholu

napisał/a: AZX 2014-04-10 18:20
Raz, czasem dwa razy, w tygodniu piję alkohol. Późnym wieczorem, ok. 4 piw. Zawsze do tej pory na drugi dzień ważyłem mniej - wiadomo, alkohol odwadnia. Od jakiegoś czasu jest inaczej, na drugi dzień ważę więcej - wieczorem to już około kilograma więcej niż normalnie o tej porze. Mam powiększony brzuch, czuję się "pełen" (co nie znaczy, że przestaję być głodny). Przy picu prawie nic nie jem, więc to muszą być płyny. Powrót do normalnej wagi zabiera ok. 2-3 dni. Dlaczego mój organizm może reagować inaczej na taką dawkę alkoholu i płynów niż kiedyś?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2014-04-10 21:07
Witam
Alkohol powoduje zwiększenie poziomu kortyzolu. Jeżeli jest więcej kortyzolu u mężczyzny, zmniejsza się poziom testosteronu a tym samym więcej jest magazynowanej wody w tkance podskórnej.

Pozdrawiam
napisał/a: AZX 2014-04-11 14:25
Dzięki za odpowiedź. Czy tylko kortyzol jest prawdopodobnym powodem? Nie piję więcej alkoholu niż kiedyś. Z tego, co wiem, kortyzol to inaczej hydrokortyzon. Od ponad miesiąca używam go w postaci kremu, przepisał mi go dermatolog. Czy to może mieć również wpływ?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2014-04-11 19:59
AZX napisal(a):Dzięki za odpowiedź. Czy tylko kortyzol jest prawdopodobnym powodem? Nie piję więcej alkoholu niż kiedyś. Z tego, co wiem, kortyzol to inaczej hydrokortyzon. Od ponad miesiąca używam go w postaci kremu, przepisał mi go dermatolog. Czy to może mieć również wpływ?

Prawdopodobnie tak.
Krem stosujemy ma działanie miejscowe także bez obaw :)