Zwichnięcie rzepki, zerwane troczki przyśrodkowe

napisał/a: jarek caban 2012-04-02 13:49
Witam!

8 tygodni temu maiłem na treningu (a konkretnie w trakcie rozgrzewki) doznałem poważnej kontuzji - zwichnięcie rzepki. W szpitalu miałem zrobione CT i kilka zdjęć RTG, wyszło, że mam zerwane troczki przyśrodkowe, pęknięcie kości udowej i rzepki (konkretnie, to jakiś drobny fragment się odłamał). Tydzień później miałem zrobioną artroskopię - plastyka troczków przyśrodkowych, uwalnianie troczków bocznych (czy jakoś tak). Lekarz po artroskopii powiedział, że ten fragment rzepki wypłukali, że "łąkotki i wiązadła są całe". Dostałem stabilizator na 4 tygodnie, po których rozpocząłem rehabilitację. Obecnie, 2 miesiące po urazie, mam pełny wyprost i około 110 stopni zgięcia, żadnych szczególnych dolegliwości, nieznaczną opuchliznę, chodzę już w "prawie" normalnie. Rehabilitant powiedział, że problemem w moim przypadku jest przede wszystkim zaburzone czucie głębokie, bo fizycznie jest całkiem dobrze...

Mam takie pytanie - czy po takim urazie i tego rodzaju zabiegu, mam szansę na powrót do 100% sprawności (chodzi mi np. o to, czy będę mógł ćwiczyć nogi siłowo, przysiady z obciążeniem, martwy ciąg, etc...)

Pozdrawiam!