Zwapnienie w przyczepie ścięgna

napisał/a: kocis 2011-08-24 16:50
Witam, w piątek w pracy zaczęła mi puchnąć noga w okolicach kolana, pracuję przy kładzeniu podłóg, więc to właśnie kolana są najbardziej naciskane i poodgniatane. Po kilku godzinach pracy kolano zaczęło puchnąć, pod wieczór było już wielkości arbuza. Zastanawiałem się nad pojechaniem do szpitala bo ból był nie do zniesienia ale dałem jakoś rade. W piątkową noc w ogóle nie spałem, ciągłe ukucia. Przeczekałem weekend i poszedłem do lekarza który przepisał mi antybiotyk który brałem do dziś.
Wydaje mi się że opuchlizna z kolana zmalała właśnie po wzięciu antybiotyku ale teraz jest kolejny problem, bo opuchlizna przeszła w dół nogi czyli w kostkę i tam została do dzis(dodam, że wczoraj zaczęła sie tam przesuwać)
Dziś dostałem opinie od lekarza :
"Zwapnienie w przyczepie ścięgna na przednio-górnej powierzchni rzepki prawego stawu kolanowego. Poza tym staw kolanowy prawy bez zmian."
Proszę o szybką odpowiedź z góry dziękuję
napisał/a: opilek 2011-08-25 18:09
Witam,
do zwapnień w Pana przypadku najprawdopodobniej doszło w wyniku wielokrotnie powtarzanych mikrourazów i stanu zapalnego przyczepu ścięgna. Co możne Pan zrobić to udać się na rehabilitację, poprawić stabilizację stawu kolanowego, wyrównać siłę grup mięśniowych. Czy dalej jest opuchnięta kostka? Jeśli tak, proszę użyć żelu na bazie escyny i wmasować w obrzęk.