zwapnienie szyszynki.

napisał/a: Candace 2011-01-13 14:48
czy zwapnienie szyszynki mierzące 7mm wpływa na zdrowie?
napisał/a: ulna 2011-01-13 15:47
Jeśli nie powoduje żadnych objawów, nie ma powodów do niepokoju (może to być normalny fizjologiczny proces), jednak należy ją monitorować
napisał/a: Candace 2011-01-13 22:08
właściwie objawy są, bo ze względu na nie zgłosiłam się do lekarza, w tomografie jest to jedyna nieprawidłowość, czy właściwie zmiana i zastanawiam się czy może być przyczyną jakichś dolegliwości.
do neurologa dopiero za dwa tygodnie, a wiadomo, człowiek ciekawy o swoje zdrowie, to go męczy ciekawość ; ).
napisał/a: ulna 2011-01-14 16:44
Zwapnienia szyszynki do 10mm uważane są za bezpieczne(5-6mm to norma fizjologiczna) ta ma 7mm nie powinna teoretycznie mieć znaczenia, w objawach. Co to są za dolegliwości w ogóle??
napisał/a: Candace 2011-01-14 18:17
zakładałam o tym temat:

http://commed.pl/silne-nieustajace-bole-glowy-vt56311.html

ale osobiście uważam, że tak mała zmiana anatomiczna, nie jest w stanie zrujnować zdrowia całego organizmu, dlatego pójdę w stronę leczenia skołatanych nerwów.
napisał/a: nicole1991 2013-04-17 15:28
witam
Kilka tygodni temu badanie tomogrii wykazało u mnie powiekszenie i zwapnienie szyszynki, zaczęłam sie bardzo tym martwic poniewaz lekarka wspominała cos o jakism zabiegu usunięcia ale ze w Polsce robi sie takie rzeczy bardzo rzadko i nie wiadomo jaki moze byc tego efekt koncowy. Obecnie czekam na wyniki rezonansu, boje sie bo nie wiem czy to zwapnienie może byc niebezpieczne dla mojego zycia... :(