Zwapnienie naczyń

napisał/a: IBOXERI 2010-04-01 21:40
Otóż ostatnio miałem robioną tomografię głowy. Wszystko było w porządku, oprócz jednej rzeczy... wyszły mi jakieś zwapnienia w splocie naczyń komór lewej i prawej mózgu i szyszynce. W związku z tym mam do Was pytanie: jakie skutki może mieć to zwapnienie? Ostatnio mam problemy z koncentracją, kojarzeniem faktów, problemy w wysławianiu się... taka ociężałość umysłowa... czy to może być z tym związane?
I przede wszystkim: czy to zwapnienie jest odwracalne?? Proszę o pomoc.
napisał/a: IBOXERI 2010-04-02 11:53
Nikt nie wie?
napisał/a: dimedicus 2010-04-02 12:49
W wieku starszym nie mają znaczenia istotnego a wynikają z wieku,nie są groźne) w młodszym mogą wynikać z budowy anatomicznej.Krótko mówiąc można to określić jako zwapnienia fizjologiczne i nie wskazują na zmiany patologiczne.Ile masz lat?
napisał/a: IBOXERI 2010-04-02 14:05
dimedicus napisal(a):W wieku starszym nie mają znaczenia istotnego a wynikają z wieku,nie są groźne) w młodszym mogą wynikać z budowy anatomicznej.Krótko mówiąc można to określić jako zwapnienia fizjologiczne i nie wskazują na zmiany patologiczne.Ile masz lat?


Tylko 16 lat:/
napisał/a: dimedicus 2010-04-02 16:23
Nie ma powodu do niepokoju,nie one są przyczyną twojego stanu czy było robione eeg ?
napisał/a: IBOXERI 2010-04-02 17:09
Tak. Wszystko było w porządku.
napisał/a: IBOXERI 2010-04-02 19:18
Co może być przyczyną tego stanu?
Czasami mam nawet problem ze zrozumieniem co ktoś do mnie mówi (chodzi tutaj o treść wypowiedzi).
Na 5 maja jestem umówiony na wizytę z neurologiem... może on coś pomoże:/
napisał/a: dimedicus 2010-04-03 07:32
Takie zachowania mogą wynikać na tle nerwicowo-depresyjnym,różnego rodzaju stresy.Trudno jest ocenić bez badania neurologicznego w gabinecie.
napisał/a: IBOXERI 2010-04-03 20:55
A czy powodem tego może być również lekkie niedotlenienie mózgu?
napisał/a: dimedicus 2010-04-03 21:23
Nie,gdyż takie zmiany były by widoczne w wykonanych już badaniach.
napisał/a: IBOXERI 2010-04-03 21:28
Wprawdzie mówiąc, to czuje się tak, jakby wszystko było za szybą... tak jak we śnie. Jestem jakiś taki przymroczony...
Przypomniało mi się też, że dwa tygodnie przed początkiem tego otępienie i odrealnienia, ostro się przeziębiłem, a gorączka dochodziła nawet do 39,6 stopni... poza tym od tamtej pory do teraz mam problemy z zatokami. Może to miało na to jakiś wpływ?
napisał/a: dimedicus 2010-04-04 06:58
Czy było robione badanie krwi,(w tym również na boreliozę,tarczycy) czy było badanie kału.Nie ugryzł Cię czasem kleszcz?Jeśli Masz wyniki podaj.