zrosty pooperacyjne

napisał/a: Meredith1 2007-08-12 11:57
wiem,że mój temat tu zbytnio nie pasuje,ale mam pytanko czy zrosty pooperacyjne to czesta dolegliwośc po operacjach??prosze o odpowiedz!
napisał/a: nana203 2007-08-12 22:18
Bardzo częsta.Można zminimalizować powstanie zrostów często sie ruszając po operacjach tak przynajmniej mi mowił mój lekarz.
napisał/a: Izka1 2007-08-13 13:07
Podstawą jest masaż blizny pooperacyjnej,można uniknąć zrostów,uelastycznić miejsce pooperacji i ułatwić dopływ krwi.
napisał/a: Meredith1 2007-08-14 15:15
Napisałam to ponieważ miałam operację w grudniu 2006.....i od maja boli mnie blizna nie ciagle,ale boli,byłam już u chirurga miałam USG,ale nic nie wykazało i mam brać tabletki przecowbólowe....przez to boje sie,ze bede miala zrosty
napisał/a: Izka1 2007-08-15 19:44
Ja miałam co prawda operacje 1,5 miesiąca temu,więc mnie ma prawo boleć,ale myślę,że to nie jest nic złego skoro boli,bo to naturalne.Polecam naprawdę masaż.Najpierw delikatne głaskanie wokół blizny,w stronę brzegów blizny,później masować samą bliznę.Na początku delikatnie a potem natężenie i ucisk można zwiększać.Oczywiście,aby nie sprawiało to wielkiego bólu.Możesz stosować specjalne maści na gojenie zrostów,albo samej oliwki.
napisał/a: Meredith1 2007-08-15 20:27
Wiem,że to iż boli mnie blizna jest naturalne,ale chodzi o to,że blizna boli mnie codziennie,co prawda nie ciagle,ale kilkanascie razy w ciagu dnia...
napisał/a: Izka1 2007-08-15 21:44
To w tym już nie pomogę,bo nie mam pojęcia dlaczego tak może być.Moja już mnie praktycznie wcale nie boli a minęło,jak pisałam 1,5 miesiąca.Przecież nie możesz cały czas być na środkach p/bólowych.Może poradzić się innego lekarza...a duża jest ta blizna??po jakiej operacji??
napisał/a: Meredith1 2007-08-15 21:52
Blizna jest po wycięciu wyrostka robaczkowego,a możliwe jest żeby cos takiego działo sie ponieważ miałam rozlany wyrostek i zapalenie otrzewnej....możliwe jest,że to jest żródłem problemów??
napisał/a: Izka1 2007-08-15 22:23
Ja też po wyrostku,ale nie rozlanym,więc myślę,że to,iż było u Ciebie gorzej,to może to mieć teraz skutki.Moja znajoma pół roku odczuwała ból i miała bardzo twarde to miejsce.Ja też mam twarde,ale masuje i liczę na to,że szybko się zagoi i nic nie będzie widać :) choć blizna jest malutka.Ty pewnie też leżałaś dłużej w szpitalu,skoro były takie komplikacje...
napisał/a: Meredith1 2007-08-15 23:41
W szpitalu leżałam 9 dni,ale było to również spowodowne tym,że ciągle miałam gorączkę i nie mogłam siw wypróżnić(chirurdzy mówili już cos o lewatywie,ale czopki pomogły)...
napisał/a: Izka1 2007-08-16 10:18
Może musisz się po prostu jeszcze uzbroić w cierpliwość,ale jeśli nie daje Ci to spokoju,to zawitaj u innego lekarza,zobaczysz,co on powie! :) powodzenia!
napisał/a: Meredith1 2007-08-16 10:54
Dziękuję bardzo i również życzę Pani aby blizna nie bola i wszystko było ok!pozdrawiam