Zrosty pooperacyjne na jelitach?

napisał/a: Sissi 2008-04-20 16:27
Witam! Mam wielki problem i nie mogę nic sama zrobić! Dlatego proszę o pomoc,poradę! Moja mama jest juz po kilku operacjach po nich utworzyły sie zrosty na jelitach.Ostatnio mama cierpi coraz bardziej ma wydęty brzuch i codzienny problem wypróżnianiem się.Jelita miejscowo sa poskręcane tak mówia lekarze.Chodziła na badania leżała w szpitalu ale nikt nie potrafił jej pomóc.A najgorsze jest to że Lekarze specjaliści powiedzieli ze nie potrafią jej pomóc że nikt z nich nie podejmie ryzyka operacji leczenia.Czy naprawde musi być juz skazana na cierpienie? Mam Rozpoznanie tej choroby ale w języku Łacińskim.Bardzo Prosze specjalistów chorób jelitowych lekarzy gastrologów i ludzi którzy mieli takie problemy o pomoc! Co zrobić gdzie z tym pojechać?
Rozpoznanie tej choroby!
Observatio guoad tu intestini crassi negativa.Ulcus duodeni.
Proszę pomóżcie DZIĘKUJE
napisał/a: delinka79 2008-04-20 17:34
w rozpoznaniu jest : Obserwacja w kierunku raka jelita grubego negatywna . Wrzód dwunastnicy .
ciężko coś konkretnego Pani poradzić z tego względu że nie widzimy pacjenta ani całej jego historii choroby oraz wyników badań.
napisał/a: Teodor M 2008-04-20 17:58
No dokładnie. Warto by napisać jakie operacje na jelitach Twoja mama miała i w związku z jakimi chorobami. Bo to rozpoznanie po łacinie "Obserwacja w kierunku raka jelita grubego negatywna. Wrzód dwunastnicy" niczego nie sugeruje. Więc o jakie operacje tu chodzi ? Ja nie jestem lekarzem, choruję na jelita, nie miałem na szczęście jeszcze operacji z tym związanych, ale co do jelit, jeżeli jak twierdzisz są zrosty, skręcenia jelit, wzdęcia i pacjent cierpi, to nie jest dla mnie do uwierzenia, że lekarze nie reagują. Bo każda niedrożność w jelitach jest stanem zagrażającym życiu i ja nie wierzę w to, że jakikolwiek lekarz by wtedy nie reagował. Tym bardziej, że są możliwości zaradzenia takim sytuacjom, w ostateczności poprzez resekcje tych części jelit, w których są np. zwężenia, zrosty itp. I takie operacje się w Polsce robi, wcale nie rzadko i z dobrym skutkiem. Więc cała ta sytuacja jest dla mnie niezrozumiała. Ale jak już pisałem, ja nie jestem lekarzem, a i z Twojego opisu sytuacji nic konkretnego nie wynika.
Dobre ośrodki w Polsce do leczenia jelit, w tym leczenia operacyjnego to: klinika w Poznaniu na Przybyszewskiego, klinika UM w Łodzi - prof. Dziki i klinika MSWiA w W-wie.

Pozdrawiam
napisał/a: Sissi 2008-04-20 20:27
Dziękuje za szybką odpowiedz.Ja moge teraz napisać tylko w skrócie jak to wszystko zaczelo sie u mojej mamy!W 92 roku miała pęknięcie wrzoda żołądka do wewnątrz jamy brzusznej.Potem miała usunięcie narządów rodnych.,,ENDOMETRIUM,,dwa miesiące potem miała skręcenie jelit.I znowu to samo po czterech miesiącach.W sumie maiła 5 operacji.A w 81 roku miała cesarke.Więc to razem 6 cięć.Nie wiem co jeszcze napisać bo wszystko jest po łacinie.Ale jeśli to nic nie wyjaśni Panstwu by mi coś wiecej napisać,pomóc przepisze to co jest napisane w jezyku łacinskim! Jestem wdzięczna za informacje DZIĘKUJE raz jeszcze.
POZDRAWIAM
napisał/a: aga313 2008-08-30 15:45
Witam.
Czy zrosty maja cos wspolnego ze stosunkami seksualnymi??? Mialam operacje na zrosty,nie pamieyam dokladnie jakie one byly,ale bol byl okropny. Czasami podczas stosunku strasznie mnie boli. Bylam u ginekologa ale zadnych powklan ginekologicznych nie stwierdzil.