Zrosty po cc

napisał/a: pindzia22 2010-09-11 14:44
Witam jestem 16 mscy po cesarskim cieciu, od jakiegos czasu boli mnie podbrzusze z prawej strony i bardzo mocno cale wnetrze przy stosunku, bylam u gin,ale stwierdzila,ze poza nadzerka nic tam nie ma, a to moga byc zrosty po cc, i ze powinnam sie do tego bolu przyzwyczaic, dodam ze zaraz po badaniu przez kolejne 2 dni krwawilam chcialam zapytac jak to jest z tymi zrostami? czy naprawde mam sie przyzwyczaic i tyle? z gory dziekuje i pozdrawiam
napisał/a: wikam2 2010-09-11 19:40
Ja czasami po stosunku czuję jakby miejsc szwa od wewnątrz zostało podrażnione. Ale żeby bolało podbrzusze a po stosunku bardzo mocno to nie. W ogole zadna znajoma po cc nie skarzy się na taki ból.
Ja czasmi odczuwam dyskomfort (krótko trwały - kilka sekund) jeśli podniosę do góry zbyt szybką....nogę :)
No ale skoro Ty uskarzasz sie na cokolwiek to oznacza to, że gdzieś tkwi źródło. Może zatem ginka ma rację? Nie wiem co Ci powiedziec.

ps. Nadmienię, ze ból po stosunku mój czy kolezanek mogłabym scharakteryzować jako kilkuminutowe lekkie kłócia w miejscu cięcia. Nie ogólnie w pochwie.
napisał/a: pindzia22 2010-09-12 08:49
sama rana boli mnie rzadko np. na zmiane pogody lub kiedy naciagnie sie skora w tym miejsu,ale bol podczas stosunku jest okropny z tego powodu nawet nie mam ochoty na zblizenie, dodam ze mialam i mam tylko 1 tego samego partnera i nigdy nie odczuwalam bolu. Najbardziej chcialabym wiedziec to czy jezeli to sa te zrosty to czy mozna cos z tym zrobic, bo przyzwyczaic sie to chyba nie dam rady pozdrawiam
napisał/a: wikam2 2010-09-12 11:58
Nie wiem co można z nim zrobić. Wiem, ze mozna by zmienić gina, który moze bardziej przejmie się Twoim problemem. Na pocieszenie powiem Ci, ze za kilka lat nie bedzie widac blizny, nie bedzie bolec naciąganie skóry itp....Powodzenia!
napisał/a: madzia20x 2010-09-12 13:39
Witam serdecznie!
Ja na Twoim miejscu więcej bym do tego lekarz nie poszła, bo jeśli coś zaczęło nagle boleć to nie jest to normalny stan. Lekarz poprostu nie wie jak się do tego zabrać. Jak można przyzwyczaić się do tego bólu..... A wyleczyć koniecznie trzeba. Czy masz skąpe miesiączki? Powinnaś poprosić innego lekarza o dokładne badanie USG dopochwowe i histeroskopie, by mieć pewność czy to napewno są zrosty. Wpisz w Google hasło ""zrosty po cc" napewno coś wyskoczy.