Zrogowacenie naskórka , atopowe zapalenie skóry a alergia

napisał/a: gosiulka15 2006-11-04 22:10
Moj problem polega na tym ze na twarzy mam pełno krostek i skóra jest zaczerwieniona i starsznie się łuszczy tak samo mam na ramionach i wygląda to okropnie wstydze sie chodzic na krotki rekaw bo cale rece mam w krostach i na dodatek mnie to czasem swędzi ze musze drapać , niewiem czy nie jest to związane z alergią na kurz i pyłki traw , ale to schorzenie trwa juz u mnie około 6 lat byłam u lekarzy przepisywali maście i toniki ale nie działaly , SłYSZAłAM ZE SA SPECJALNE ZABIEGI NA SKORE JAKIES ZDRAPYWANIA CZY COS A MI Z MOJEJ SKORY NA RAMIONACH WYCHODZA TAK JAKBY TAKIE WąGRY ALE SA ONE WIELE MNIEJSZE I POZOSTAJA SLADY I NASTEPNIE SIE ODBUDOWUJA ,, cZY KTOS MOZE WIE COS NA TEN TEMAT . z gory dzieki :)
napisał/a: millo1 2007-01-11 14:01
może poczekaj z zabiegami. może nie trafiłaś jeszcze na odpowiedni kosmetyk do pielegnacji. mój chłopak ma problemy z atopowym i na gwiazdke kupilismy mu przez internet (bo to taniej wychodzi) taka emulsje, żel i mydło do ciała z serii Lipikar La Roche. używa już go od jakiś 2 tygodni i widać poprawe. skóre ma w lepszym stanie, mówi, że tak nie swedzi, nawilża ładnie i jeszcze sobie chwali, że nie są takie perfumowane dramatycznie jak niektóre :) moze spróbuj... wiesz, z tego co się orientuje, to sa to takie rzeczy, że nawet lekarze polecają je do pielegnacji maluchów jednodniowych (bo większośc niemowlaków ma problemy skórne), wiec muszą byc bardzo delikatne.
napisał/a: susa 2007-01-12 17:50
U mojej Majeczki pani doktor-dermatolog też podejrzewa atopowe zapalenie skóry. Martwię się, bo ma takie czerwone swędzące plamy, zwłaszcza w zgięciach rąk, ale i na pysiu. Pomaga nam ten balsam Lipikaru no i dieta, dieta i jeszcze raz dieta. Mam nadzieję, że z wiekiem to te objawy trochę osłabną. Narazie czerpię dużo informacji z takiej stronki http://www.szkola-atopii.pl, gdzie dużo porad znalazłam o atopowym u maluszków.
napisał/a: Riko18 2007-01-13 13:49
Medycyna Naturalna napisz na gg :)
napisał/a: olika7 2007-01-15 13:21
Mój mąż ma atopowe zapalenie skóry i do twarzy używa kremu z serii Pharmaceris (Octopirox), do mycia ma żel z serii Lipikar La Roche Posay i jeszcze balasam do ciała z tej samej serii. Odpukać jak dotychczas skóra jest w dobrym stanie.
napisał/a: kurtis 2009-11-13 20:50
a ktoś się orientuje jaka jest cena tego balsamu Lipikar w aptece? czytam te wasze opinie i chciałam go sobie kupić, bo na ramionach i udach pojawiają mi się takie jakby czerwone suche krostki i podejrzewam AZS.
napisał/a: Soniqa 2009-11-18 13:55
wyborowa napisal(a):a ktoś się orientuje jaka jest cena tego balsamu Lipikar w aptece? czytam te wasze opinie i chciałam go sobie kupić, bo na ramionach i udach pojawiają mi się takie jakby czerwone suche krostki i podejrzewam AZS.[/quote

W mojej aptece 76 zł za 400 ml (+ kostka myjąca gratis w promocji). A jak podejrzewasz AZS to do lekarza idź, niech Cię obejrzy
napisał/a: bartek_tsw 2014-05-03 03:13
Poczytaj tego bloga: http://skora-alergiczna-atopowa.blogspot.com/. Myślę, że znajdziesz tam odpowiedzi na swoje pytania