Zranienie nogi w Tajlandii

napisał/a: Doktorno 2017-03-20 08:06
Witam

Przebywam obecnie na wakacjach w Tajlandii, niestety 2 dni temu przydarzyl mi sie maly wypadek w zwiazku z czym mam otarcia lewej stopy takie jak widoczne w załączniku. Bylem z tym u miejscowego lekarza, rany zostały umyte, odkazone i zabadazowane. Dostalem porade ze jak pojawi sie goraczka lub coś bedzie sie działo z raną należy przyjąć antybiotyki. W chwili obecnej wydaje sie ze nie ma takiej potrzeby jednak chciałbym prosić was o opinię czy powinienem coś wiecej z tym robić?
Chodzenie mam utrudnione ze wzgledu na otarcia stopy , ból przy stawianiu stopy i zginaniu palców. Opatrunek obecnie mam ściągnięty ponieważ przy każdorazowym jego ściąganiu w celu odkazenia otarc jest on przywarty do rany i tylko powoduje jej dodatkowe uszkodzenie.
Podpowiedzcie mi prosze czy i jak powinienem jeszcze z tym postępować w celu szybkiego i bezproblemowego zagojenia?
Otarcia po odkazeniu posmarowalem maścią bepanthen first aid.
Szczepienia mam wykonane zgodnie z naszym kalendarzem obecnie mam 27 lat. W szpitalu nie otrzymalem dodatkowego szczepienia przeciw tężcowi.

Pozdrawiam
napisał/a: piotrosiama 2017-03-20 19:19
Przyglądając się tym zdjęciom mam pytania - na czym polegał wypadek, czy wykonano rtg bo wydaje się że stopa jest opuchnięta.
napisał/a: Doktorno 2017-03-21 02:25
Wywrotka na skuterz. Rtg nie zostalo wykonane.
Stopa jest lekko opuchnięta jednak jest możliwość staniecia na niej.
napisał/a: piotrosiama 2017-03-21 07:39
Miejmy nadzieję, że to tylko otarcia. Można smarować jakimś preparatem przyśpieszającym gojenie np. UniGel, Rivel żel, Alantan itp - poszukaj w necie łacińskich nazw wtedy będzie łatwiej dogasać się w aptece. I jeszcze jedno jak najwięcej wietrzyć te miejsca zranione.
napisał/a: Doktorno 2017-03-21 07:47
A jeśli nie otarcia to co?
Na nodze utykajac chodzić mogę wiec podejrzewam stłuczenie.
Alantan używam - mam z polski.
Lekarze tutaj sa dobrze wykształceni i znają obce jezyki natomiast w aptece jest ciężej nawet znajac lacinskie nazwy.
W hotelu mam odwiniete rany, odkazone i posmarowane alantanem. Zawijam tylko jak musze wyjść.
Nie zauwazylem zeby ropiały, miały brzydki zapach lub kolor.
napisał/a: piotrosiama 2017-03-21 14:12
Tylko już więcej nie odkażaj a jedynie smaruj Alantanem, oszczędzaj nogę i wietrzyć wietrzyć.
napisał/a: Doktorno 2017-03-21 14:46
To ciekawe co piszesz, dlaczego już nie odkażać? w zaleceniach lekarza miałem to robić codziennie, aż do wygojenia. Z jakiego powodu należy zaprzestać?
napisał/a: piotrosiama 2017-03-21 15:22
Pewnie tę ranę już kilkakrotnie dezynfekowałeś i jeśli nie ma żadnych niepokojących objawów /np wysięk ropy/ to powinno się pozwolić na samoistne ziarninowanie i powstawanie nowego naskórka.
Zrobisz jak uważasz ja tylko podpowiadam choć nie jestem lekarzem.