Żółty katar - możliwe diagnozy?

napisał/a: BioZ 2009-11-02 18:14
Witam,

Od kilku tygodni niemal codziennie mam do czynienia z średnio-trudno schodzącym, żółtym katarem z nosa. Jest dość płynny, ale przy wydmuchaniu trzyma się jednego "kawałka", konsystencją zbliżony do tego co wypluwa się z gardła przy anginie czy zapaleniu oskrzeli. Kolor żółty albo ciut ciemniejszy żółty, czasem półprzezroczysty, czasem nieprzezroczysty z tego co pamiętam. Zdarza się w ciągu dnia, że mogę oddychać nosem, a zdarza się, że ten katar mi go zatyka. Nie odnotowuję żadnych innych objawów, może dziś lekki 'ciężar' między oczami. Ze 3 tygodnie temu lekarz dał mi antybiotyk (Azitrox 500); wziąłem go, nie przeleżałem (nie wiem czy to ma istotny wpływ) ino chodziłem normalnie na zajęcia, nie przeszło. Wczoraj dzwoniłem i stwierdził że to ma podłoże alergiczne.

Jakie są możliwe przyczyny takiego kataru?

Pozdrawiam serdecznie.
napisał/a: dimedicus 2009-11-02 19:10
Stan zapalny zatok.
napisał/a: BioZ 2009-11-02 19:15
Możliwe podłoże alergiczne?

Lekarz po informacji o nieskutkującym antybiotyku uznał że to może być w takim razie z powodu alergii i polecił mi przypilnować diety i brać cet alergin kilka dni.

Pozdrawiam.
napisał/a: BioZ 2009-11-02 19:38
P.S. (nie mogę zedytować powyższego posta) W poście wyżej pytam konkretnie już o to, czy alergia może być przyczyną tego stanu zapalnego zatok. Przepraszam za nieścisłość.

Pozdrawiam.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-11-02 19:45
Alergiczna wydzielina nie ma na pewno takiego koloru jak opisujesz. Całkowicie zgodzę się z Dimedicusem i stawiam na zapalenie zatok. Namów lekarza na skierowanie na RTG zatok.