Zółty katar bez temperatury i bólu głowy

napisał/a: angela1168 2014-02-21 09:50
Dzien dobry

Od ponad tygodnia utrzymuje sie u mnie zółty katar. Zaczeło sie od kichniecia i wtedy pojawił sie zółty sluz. Kilka razy robiłam płukanki z soli kuchennej ale podrażniłam sluzówke bo przez 2 -3 dni było gorzej..... W tej chwili najbardziej katar uciazliwy jest rano zaraz po wstaniu zwłaszcza jedna dziurka...Czasami rano ten katar ma zapach taki metaliczny, ostry cięzko okreslic.... W ciagu dnia wydzielina spływa do gardła i raczej nie jest zółta a przezroczysta lub w kolorze kremowym.Temeprature mam normalna 36,6 nie boli mnie głowa.Czy bakteryjne zapalenie zatok moze objawiac sie tylko samą wydzieliną? W okresie grzewczym zawsze przytykał mi sie nos i miałam katar ale nigdy zółty.... Kupiłam Pneumovit Zatoki . Mam nadzieje ze pomoze....
napisał/a: HotChocolate 2014-02-22 18:34
na taki katar mi najlepiej pomaga Euphorbium S. Żółty katar pojawia się zazwyczaj pod koniec infekcji, ale też czasami mam taki od razu. Trwa wtedy krócej. Euphorbium nie podrażnia i nie wysusza śluzówki, dlatego jest moim numerem 1 wśród areozoli. I pomaga szybko.
napisał/a: angela1168 2014-02-27 21:28
Byłam wczoraj u lakarza. Lekarka stwiedziła ze jest to wirusowe i przepisała Tonsilotren oraz krople Quixx. Wrazie braku poprawy mam brac antybiotyk duomox przez 10dni. Czy możliwe jest zeby katar wirusowy utrzymywał sie ponad 2tygodnie oraz wydzielina czasem (szczególnie rano) miała troche nieprzyjemy zapach?