Żółty język, zajady

napisał/a: Yennefer1982 2012-10-10 07:31
Witam! Od jakiegoś czasu mam żółty język-nie cały jego przygardłowa część oraz notorycznie meczą mnie zajady. Zbadałam zatoki-tomograf wymaz-ok, wymaz z języka ok, w badaniach ogólnych też nic nie wyszło oprócz linfocytów na górnej granicy normy. Wątroba zbadana-też ok. Dodam ,że mam też problemy z zębami-jakiś tydzień temu stwierdzono w jednym z nich martwicę. Oczywiście natychmiast kanał został wyczyszczony i usunięte nerwy. Nie wiem gdzie już szukać przyczyny żółtego języka. Może ktoś coś podpowie? Aha, palę papierosy, ale w bardzo małych ilościach.
napisał/a: ~Anonymous 2012-10-23 19:14
Byc moze powodem moze byc zla dieta do tego naduzywanie "uzywek",np: papierosy ,kawa ,herbata.
Widac tomografia zatok oki ,wymazowki tez oki,a czy sa wykluczone ogolnie problemy gastryczne?
napisał/a: Yennefer1982 2012-10-24 07:12
Tzn jakie badanie trzebaby zrobić? Miałam usg jamy brzusznej nic nie wykazało :/
napisał/a: ~Anonymous 2012-10-24 19:43
Hmmm no wiesz prawdopodobne przyczyny zostaly rozwiane bo badania ktore byly wykonywane wychodza dobrze.....
Moze warto zastanowic sie nad spozywanymi pokarmami.
Czy byly robione wymazowki pod katem grzybow(mykologiczne) czy tylko byly pod katem bakterii ,byc moze tutaj grzybica powoduje ten osad ktory sie zbiera na jezyku.
Dopytam czy miewasz nieprzyjemny zapach z ust?
czy odczuwasz kwasny-gorzki posmak w ustach?
czy odczuwasz nudnosci?
czy miewasz zgage i uczucie pieczenia w przelyku?
Czy odczuwasz problemy z zoladkiem?
napisał/a: aaggaa3 2012-10-25 13:58
zajady są między innymi objawem niedoboru witaminy B2