ŻÓŁTY JĘZYK

napisał/a: akszeinka 2009-03-18 12:53
Hej:)
Mam żółty język i byłam z tym u lekarza ale powiedzial mi że to może być zła dieta lub coś z wątrobą i nic więcej nie zrobił.
Miałam nadzieje ze to zła dieta bo żyłam ponad rok sama i wiadomo jak się odżywiają nastolatki < miałam wtedy 20 lat a teraz prawie 22> od pól roku żyje z rodzicami wiec dieta powinna być lepsza jednak język dalej jest żółty:( wie ktoś co to może oznaczać?
Dziękuje za każdą odpowiedź:)
Miłego dnia:)
napisał/a: dimedicus 2009-03-18 13:40
Papierosy,kawa?czy są inne objawy,zapach z ust,objawy gastryczne(wzdęcia,palenie w przełyku)zatoki?
napisał/a: akszeinka 2009-03-18 13:46
dimedicus napisal(a):Papierosy,kawa?czy są inne objawy,zapach z ust,objawy gastryczne(wzdęcia,palenie w przełyku)zatoki?




hmmm nic z tych rzeczy:) choc kiedys bylo podejrzenie zatok ale laryngolog to wykluczył
napisał/a: dimedicus 2009-03-18 14:48
Proszę wykonać badanie krwi(z uwzględnieniem GPT i GOT) wraz z wymazem jamy ustnej(wymaz na skierowanie).
napisał/a: akszeinka 2009-03-18 16:51
dimedicus napisal(a):Proszę wykonać badanie krwi(z uwzględnieniem GPT i GOT) wraz z wymazem jamy ustnej(wymaz na skierowanie).



dziękuje i jeszcze jedno pytanie, więc co mi może dolegać?:(
napisał/a: akszeinka 2009-03-18 17:20
a i w sumie to w gardle prawie zawsze cos mam tzn tak jakby jakas hmm flegma:/ i troche kaszle:( o zatkanym nosie nie wspomne;/
napisał/a: dimedicus 2009-03-18 17:36
Bardzo możliwe,że w gardle są bakterie,ale dodatkowo warto sprawdzić wyniki wątrobowe to co podałem.Z tego co piszesz to jednak jakieś problemy zatokowe mogą wystąpić..
napisał/a: akszeinka 2009-03-18 17:38
bardzo dziękuje:D tylko zrobie te badania dopiero za miesiac ponieważ dopiero wteedy bede w polsce:) tylko dziwi mnie że mowi pan o zatokach ponieważ laryngolog wykluczyl to więc wychodzi na to ze się mylił;/
napisał/a: dimedicus 2009-03-18 17:53
Czy był wykonany rtg zatok?Na razie proszę myć język szczoteczką do zębów oraz stosować jogurty (probiotyki czyli tzw.dobre bakterie)dla poprawienia flory bakteryjne w układzie pokarmowym.
napisał/a: akszeinka 2009-03-18 17:54
hmm chyba nie bo tylko mi poptrzyla do nosa przez jakąś trąbkę... ale byla swięcie przekonana ze to nic z zatokami...
napisał/a: dimedicus 2009-03-18 18:12
Szukam przyczyny a przez internet nie można zbadać,więc należy rozważać kilka kierunków.Na razie proszę zastosować to co zaleciłem a jak będzie możliwość udać się do lekarza.Powodzenia i Pozdrawiam.
napisał/a: akszeinka 2009-03-18 18:16
dobrze i dziękuje i dostosuje sie do rady własnie zjadłam jogurt:P Pozdrawiam):)