Żółty, brzydko pachnący nalot na języku

napisał/a: R90 2014-11-26 18:43
Witam,

powyższą przypadłość mam już od dawna, jednakże myślałem, że to normalne, jednak się myliłem.
Rozchodzi się o w/w nalot. Generalnie radzę sobie z tym, że czyszczę język z tego nalotu, jednakże on stale powraca. Zwłaszcza jak jestem głodny, to czuję tzw kapcia w buzi i czuję na języku ten nalot, który w dodatku brzydko pachnie. Tym nalotem jest pokryta bardziej ta połowa języka bliżej gardła.

Jaka to może byc przypadłość? Co radzicie?

Pozdrawiam
napisał/a: radek07 2014-11-26 18:49
W jakim stanie są twoje migdałki?
Masz problem z zatokami i nosem - czy twój nos się zatyka?
Czujesz spływanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła?
napisał/a: R90 2014-11-26 19:14
Radku,

Widzę, że już znasz mój problem :)
Masz problem z zatokami i nosem - czy twój nos się zatyka - tak, zdarza mu się, co dziwne jak nie jestem przeziębiony.
Spływa i to dużo, podczas mycia zębów robię często tak jak Panowie żule koło monopolowego, bo sporo tej wydzieliny spływa.
Generalnie byłem z tym z 2 lata temu u mojego rodzinnego, przepisał coś ale nic nie pomogło a ja trochę olałem temat.
Z migdałkami mam taki problem, że kiedyś jak byłem mały, może raz czy dwa byłem chory na anginę. Od 13 roku zycia zauważyłem, że odpluwam zółte brzydko pachnące kulki. Czasem jak długo siedziała ta kulka, to migdał bolał. Tylko jeden i zawsze wylatuję to z jednego migdała. Palcem zlokalizowałem gdzie to może być. Za migdałem jest tak większa dziura i stamtąd pochodził brzydki zapach. Teraz też odkasłuje te grudki, ktre robią się ewidentnie z tej masy na języku.
napisał/a: radek07 2014-11-26 19:24
Czy zatykanie się nosa zaczęło się w tym samym momencie co problem z migdałkami i językiem?
Czy były jakieś konkretne okoliczności zatykania się nosa - byłeś przeziębiony w momencie kiedy zaczęły się całe problemy?
napisał/a: R90 2014-11-26 19:26
Zatykanie nosa było zdecydowanie później, w jakich okolicznościach nie pamiętam.
Wiem, że kiedyś jak byłem mniejszy, to zrobiono mi wymaz i stwierdzono gronkowca złocistego w gardle.
napisał/a: radek07 2014-11-26 20:21
Ile dokładnie trwa problem licząc w miesiącach?
napisał/a: R90 2014-11-26 20:27
Zatykanie nosa jakiś rok.
napisał/a: radek07 2014-11-27 10:14
Przejdź się do laryngologa i zapytaj o wymaz z gardła; niech laryngolog sprawdzi migdałki, uszy i jamę nosową (nos) najlepiej przy pomocy endoskopu.
Może wina leży w bakteriach, a może gdzieś indziej; jeśli po danych lekach problem nie przejdzie i sprawa z zatykaniem się nosa po sprawdzeniu jamy nosowej będzie nie jasna proponowałbym wykonać tomografię komputerową.


Masz jakieś odczucia pod względem jamy nosowej oprócz zatykania się nosa - czujesz suchość lub coś w rodzaju stanu zapalnego w nosie?
Masz na coś alergię - robiłeś testy alergiczne?
napisał/a: R90 2014-12-10 13:02
No cóz, tak zrobię.

Nie, nic takiego nie odczuwam, poza ciągłym spływaniem wydzieliny po ściance gardła.