Żólte zeby i kamień

napisał/a: zabek0007 2009-02-22 22:44
Witam, mam 17 lat i dbam o swoja jamę ustna. Zęby myje 2 razy dziennie szczoteczka elektryczka ORAL-B TRIUMPH 9400 ale dzis załważylem ze moje zęby są żółte i pomiędzy nimi jest chyba kamień;( Powiecie co mam zrobić wybielić czy co??
Z góry dziękuje
napisał/a: magnolia4 2009-02-25 11:45
Wybierz się do dentysty na zdjęcie kamienia. To standardowy zabieg, powinien być wykonywany 1x w roku.
Żółte zęby możesz wybielić w gabinecie, jest to jednak kosztowna przyjemność (kilkaset zł).
napisał/a: zabek0007 2009-02-25 19:04
aha dzieki ;d temat mozna zamknąć
napisał/a: marta852 2009-02-25 20:14
Ale usuwanie kamienia można mieć za darmo, prawda? W zeszłym roku robiłam taki zabieg za darmo w gabinecie, który miał podpisaną umowę z NFZ. Polecam. Nic czego można byłoby się bać
napisał/a: Wenus7 2009-02-27 17:04
magnolia napisal(a):Wybierz się do dentysty na zdjęcie kamienia. To standardowy zabieg, powinien być wykonywany 1x w roku.
Żółte zęby możesz wybielić w gabinecie, jest to jednak kosztowna przyjemność (kilkaset zł).

Często usuwanie kamienia daje niespodziewanie olśniewające efekty, że wybielanie nie jest potrzebne
Wystarczy 2 razy w roku. Naprawdę!!!! Do tego od czasu do czasu _nie częściej- pasta wybielająca i efekty są naprawdę świetne.
Ja też chciałabym mieć olśniewająco biały uśmiech, ale taki można mieć chyba tylko gdy ma sie implanty. Prawdziwe szkliwo zasze jest odrobinę żółtawe, a raczej ma kolor kosci słoniowej i ścieranie go za wszelką cenę tylko mu szkodzi. Tak ścieranie - bo wybielanie to nic innego jak chemiczna ingerencja w szkliwo, która je osłąbia, a tym samym czyni bardziej podatnym na próchnicę, a jeszcze do tego można sie nabawić nadwrażliwości zębiny. Nic miłego...
A na zdjęciach, czy filmach to każdy moze mieć białe ząbki. Nawet ja:) Jest cała masa programów graficznych, które to umożliwiają, więc nie dajcie się zwieść wszystkiemu co widzicie:)))
napisał/a: onawch 2010-09-12 18:07
najlepiej skontaktować się ze stomatologiem chociaż teraz też są różniste płyny do płukania np colgate white. Niemniej jednak kontakt ze stomatologiem to najwłaściwsza decyzja a jeszcze lepiej jak pójdzie się do prywatnego ( nie ukrywajmy w Państwowych placówkach nie ma szans chociażby na ultrafiolet ) . Poczytaj sobie informacje np na www .candeo . pl jak działają specjaliści i jaką mają ofertę. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.