Żółte plamki w gardle, co to?

napisał/a: sylwiaD 2014-03-31 21:38
Kilka dni temu zauwazylam dziwne, zolte plamki w gardle. Co to takiego? Czy to powazna dolegliwosc? nie wiem czy ma to jakis zwiazek z tymi plamkamki, ale miej wiecej kiedy pojawily sie te plamki to powiekszyly mi sie wezly chlonne po prawej stronie szyi.
Niestety ze wzgledu na zbyt duzy rozmiar zdjecia, moge tylko to dolaczyc. gdyby ktos sie na tym znal z panstwa to moge ewentualnie dla lepszej diagnozy wyslac osobiscie jeszcze inne zdjecie.
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-01 19:38
Jeśli pytasz o te na tylnej ścianie gardła to to są grudki chłonne. Powstają w wyniku stanu zapalnego okolic gardła. Pozdrawiam.
napisał/a: sylwiaD 2014-04-02 14:42
czyli one same znikna z czasem? mam powiekszone wezly chlonne, te grudki w gardle i troche mnie kaszle, ale poza tym nic mi nie jest. gardlo mnie nie boli.
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-02 20:12
To trzeba by było sprawdzić jeśli do tego węzły chłonne są powiększone. Wymaz z gardła+ morfologia,OB,CRP. Samo może ale wcale nie musi przejść jeśli zagnieździła się tam jakaś bakteria. Pozdrawiam.
napisał/a: sylwiaD 2014-04-02 20:37
a po jakim czasie jest mozliwosc ze zniknie to samo? czy da sie to jakos okreslic?
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-02 20:51
Jeśli infekcja zostanie wyleczona to zejdzie ale czasem grudki pozostają w takiej formie.