żółte białka oczu.

napisał/a: radzik9935 2010-12-28 14:34
Hej :D Jestem tu nowy, i mam problem.
Od dłuższego czasu mam żółte białka oczu, i problemy z alkoholem tzn. Po wypiciu alkoholu bardzo często wymiotuje. Nieraz w ogóle nie przyjmuje alkoholu, wymiotuje po 2-3 łykach piwa. Mam bardzo słabą głowę, po wypiciu 1 piwa jestem już podpity. Dodam że gdy byłem mały byłem chory na żółtaczkę. Czy mógłby mi ktoś pomóc, podpowiedzieć co to może być za choroba i z czym związana, jak to leczyć. Z góry dziękuje.
napisał/a: augustyn888 2010-12-28 15:49
radzik9935 napisal(a):Hej :D Jestem tu nowy, i mam problem.
Od dłuższego czasu mam żółte białka oczu, i problemy z alkoholem tzn. Po wypiciu alkoholu bardzo często wymiotuje. Nieraz w ogóle nie przyjmuje alkoholu, wymiotuje po 2-3 łykach piwa. Mam bardzo słabą głowę, po wypiciu 1 piwa jestem już podpity. Dodam że gdy byłem mały byłem chory na żółtaczkę. Czy mógłby mi ktoś pomóc, podpowiedzieć co to może być za choroba i z czym związana, jak to leczyć. Z góry dziękuje.


Jest to na pewno związane z alkoholem,może to być podwyższony poziom bilirubiny i alkoholowe zapalenie wątroby.Ze względu na problemy alkoholowe może się równocześnie wywiązać zapalenie trzustki.
Należy jak najszybciej udać się do lekarza.Niewykluczony pobyt w szpitalu.
napisał/a: Vattier 2010-12-28 15:54
Należy udać się do lekarza. Czasami przyczyny mogą być banalne (np. zespół Gilberta), innym razem mogą być znakiem poważnej choroby. Żółte zabarwienie twardówek (a także, czasem niedostrzegalne, skóry i błon śluzowych) wskazuje na żółtaczkę i wymaga dalszej diagnostyki. Minimum badań dodatkowych w przypadku żółtaczki obejmuje alat, żelazo, fosfatazę zasadową, bilirubinę całkowitą, czas protrombinowy, albuminy, test BSP i gamma-globuliny. Powinno się również przeprowadzić USG wątroby. Bez tego jakiekolwiek przypuszczenia będą strzelaniem w ciemno. Czy WCZEŚNIEJ spożywałeś dużo alkoholu (zanim pojawiły się problemy z wymiotami, etc.)?
napisał/a: radzik9935 2010-12-28 15:58
Źle mnie zrozumiałeś. Mój problem z alkoholem polega na tym że organizm go nie przyjmuje. A jeśli przyjmuje to w ilości max 3-4 piwa.( i tak było od kiedy tylko spróbowałem alkoholu) Żółte białka miałem jeszcze gdy alkoholu nie piłem w ogóle.
napisał/a: Vattier 2010-12-28 16:04
Dlatego zapytałem, czy wcześniej spożywałeś dużo alkoholu. Niemniej jednak zażółcenie twardówek jest objawem, który nie powinien być zbagatelizowany.
napisał/a: augustyn888 2010-12-28 16:15
Bardzo słusznie,też tak uważam.
napisał/a: avelaaa 2018-08-24 12:11
Jeśli nie nadużywasz alkoholu a jedynie okazjonalnie pijesz (tak wynika z postu) to zrób sobie przede wszystkim badanie na Zespół Gilberta - wpisz sobie w Google. Temat stary ale może komuś to jeszcze pomoże. U mnie też takie objawy występują i właśnie to zasugerował lekarz. Jestem w trakcie diagnozy. Choroba jest niegroźna ale trzeba uważać na niektóre leki więc na pewno warto się zbadać.