Żółtaczka?

napisał/a: ewelina1324 2012-09-01 11:22
Zastanawiam się, czy mogłam się zarazić żółtaczką? Będąc na terenie o złych warunkach higienicznych kilka tygodni tygodni temu pojawiły się u mnie problemy z oczami, głównie ból, światłowstręt, pieczenie oczu. Byłam u okulisty i zapisał mi antybiotyk miejscowo. Czy te problemy z oczami moga mieć związek z jakąś choroba wewn?Ból oczu się nasilił,a właściwie pojawił się w gałkach ocznych. Od kilku dni również bolą mnie mięśnie nóg, odczuwam podrażnienie gardła,czuję się osłabiona i nie mam apetytu, czasami czuję mdłości, a przez parę dni bolało mnie żołądek. Myślałam, że to może żółtaczka, ale nie żółtego koloru skóry, ani innych problemów z ukł pokarmowym.Postanowiłam zbadać sobie czy z wątrobą wszystko w porządku i poszłam wczoraj zbadać sobie krew,ale pielęgniarka miała problem z wkłuciem się do żyły(pierwszy raz w życiu), mimo,że jestem szczupłą osobą krew nie chciała lecieć. Dopiero przy trzeciej próbie krew poleciała. Jaka może być tego przyczyna?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-09-01 11:32
Witam
Testy na antyHBS oraz przeciwciała anty HCV, do kontroli enzymy wątrobowe:
- aminotransferaza alaninowa ALAT
- aminotransferaza asparginowa ASPAT
Mnie też krew nie leciała z rana gdy miałem przekroczone ALAT, ASPAT ale na szczęście uporałem się z wątrobą szybko.

Pozdrawiam
napisał/a: ewelina1324 2012-09-07 15:45
Albuminy wyszły ok, natomiast antyHBS ani anty HCV wtedy nie badałam. Zresztą na WZW typu B kiedyś już się zaszczepiłam, więc to chyba raczej nie żółtaczka. Nie wiem o czym mogą świadczyć takie objawy, jeśli morfologia jest prawie ok, tylko niewielka anemia. Już kiedyś miałam anemię o zdecydowanie gorszych wynikach, ale wtedy tak żle się nie czułam, więc myślę, że moje samopoczucie nie jest związane z anemią. Lekarz rodzinny zlekceważył moje obawy, a ja oprócz ogromnego zmęczenia(jestem po urlopie), problemów z zaburzeniem wzroku, i bólu oczu), to mam bóle poniżej mostka,i brzucha i odczuwam wstręt do jedzenia, bo chociaż czuję głód to potem jak jem to jest mi niedobrze, a nie jestem anorektyczką. Bola mnie też plecy w górnej części z tyłu. Czy to może być jakaś choroba zakażna czy te objawy tylko są związane z anemią, co wydaje mi się to raczej nieprawdopodobne, bo parametry czerwonych i białych krwinek, HGB I HCT aż tak bardzo nie odbiegaja od normy(są tylko nieco poniżej normy).
napisał/a: ewelina1324 2012-09-11 19:13
Czy mając takie objawy przy prawidłowej bilubirinie mogę mieć żółtaczkę pokarmową. Mam niewielką anemię, bóle mięśni, bóle czu i gałek ocznych, czasami bóle brzucha(za mostkiem), lekko podwyższone OB(20 przy normie poniżej 12), niechęć do jedzenia(mimo głodu, jest mi mdło), i ogólne osłabienie. Lekarz rodzinny stwierdził,że to na pewno sprawa stresu i przemęczenia, co nie jest zgodne z prawdą. Przepisał witaminy i żelazo. Zastanawiam się właśnie nad żóltaczką typu A, zarażeniem kretkiem włosienicy(z tym,że nie mam biegunki, ani wymiotów)? Przebywałam w lipcu na terenie o złych warunkach sanitarnych. Czy to może być borelioza?(w zeszłym roku miałam badanie metodą ELSA), ale podobno te badania nie są miarodajne.