Zoloft dziwne działanie w trakcie i po

napisał/a: kaczka41 2012-12-04 10:48
Mam pewne problemy. Niby funkcjonuję normalnie, ale nie jest do końca oki. Lekarz zapisał Zoloft w dawce 50 mg na wieczór. Po 3 dniach brania (już na następny dzień po zażyciu pierwszej tabletki) pojawiły sie działania niepożądane. Głównie lęk, pojawiający się o konkretnych porze, dziwne pobudzenie, połączne z niepokojem, sen trwał 4 godziny, po czym po obudzeniu nadal niepokój i trudności z zaśnięciem, brak apetytu i ogólne osłabienie. To skłoniło mnie, po konsultacji z zaprzyjaźnionym psychologiem do przerwania kuracji (w sumie krótkiej, bo trwającej 3 dni) i próby psychoterapii , co ma pokazać, czy jestem w stanie dobrze funkcjonować bez leków. I tu moje pytanie:

28 listopada przyjąłem ostatnią tabletkę. Minęło kilka dni i nadal nie czuję sie tak , jak przed rozpoczęciem tej w sumie bardzo krótkiej kuracji (nadal jakieś mrowienia w rękach i nogach, okresowo lęki i w nocy niespokojny i przerywany sen). Czy w tym przypadku te 3 tabletki mogły spowodować jakies dziwne funkcjonowanie mojego organizmu i kiedy to przejdzie?

Proszę o odpowiedź