zoladek przestal pracowac

napisał/a: kasia7791 2009-06-02 14:50
Witam,
Przez 2 dni pobolewal mnie zoladek - skurcze. Po 2 dniach przestalo mi sie chciec jesc i mam wrazenie, ze zoladek nie pracuje. Poniewaz slabne wiec czasami probuje zjesc cos malegi i lekkiego ale czuje, ze to tylko lezy zoladku, a on nic z tym nie robi.
Generalnie moj zoladek nalezy do bardzo wrazliwych, 9 lat temu mialam zapalenie zoladka stwierdzone podczas endoskopii. Ale zstalo wyleczone i bylo w porzadku. Po prostu zawsze uwazam na to co jem.
Zastanawiam jaka jest najlepsza droga postepowania w tym przypadku. Dziekuje.
napisał/a: dimedicus 2009-06-02 16:05
A jak jest ze stolcem?Zatwardzenia,rozwolnienie, normalny kształt,kolor?Wiek ,waga?jakieś choroby stosowane leki ,ostatnie badania.?
napisał/a: kasia7791 2009-06-02 19:06
Byly 3 stolce bardzo luzne drugiego dnia. Zadnych lekow nie biore. 32 lata, 63kg, 177 cm. Nie pale, nie pije kawy, nie pije czarnej herbaty. Tylko wode, zielona herbate.
napisał/a: dimedicus 2009-06-02 20:48
Bardzo możliwe że to tylko zatrucie ale należy rozważyć i inne przyczyny.Jeśli stan się będzie utrzymywał należy udać się do gastrologa.A na razie proszę zastosować,dietę lekkostrawną bez smażonego i tłustego i potraw wzdymających,leki dostępne bez recepty jak :Tabletki na niestrawność(taka nazwa)Colon C,leki na wątrobe jak(Hepatil,Sylimarol,Essentiale Forte)oraz probiotyki i prebiotyki )jogurty z dużą ilością dobrych bakterii.Należy dużo pić ale nie gazowane.