żołądek, polipy,

napisał/a: nulinka77 2013-10-07 18:42
Witam!
podam opis wyniku panendoskopi
przełyk bez zmian. Połączenie żołądkowo -przełykowe z linią z nieco powyżej górnej granicy faldow żołądka. Śluzówka żołądka z marmurowatym zaczerwienienie m i trzema drobnymi polipowatymi uwypukleniami niezmienionej blony śluzowej na ścianie tylniej żołądka. Odźwiernik i dostępna badaniu część XII-cy bez zmian.
test urazowy: wynik dodatni.

Przeszlam kurację antybiotykową. Myślę, że nie tak jak powinnam. Miałam wymioty w trakcie tej kuracji. Teraz biorę cintroloc 40 i gaviscon. Praktycznie tylko gaviskon bardziej łagodzi objawy. Objawy to ból żołądka, uczucie skurczu, palenie w żołądku. Nie jem pieczywa, mam po nim problemy i czerwone plamy na policzkach. Które swędzą. Zwiększa mi się lista tego co nie mogę jeść. Mam też biegunki i zaparcia. Mam pytanie co się dzieje z moim żołądkiem? Jak leczyć. Od nie dawna mam zawroty głowy i kolysanie po posilkach. Gaviscon pomaga, ale na krótko.
napisał/a: aaggaa3 2013-10-16 18:53
napisal(a):Przeszlam kurację antybiotykową. Myślę, że nie tak jak powinnam. Miałam wymioty w trakcie tej kuracji. Teraz biorę cintroloc 40 i gaviscon. Praktycznie tylko gaviskon bardziej łagodzi objawy. Objawy to ból żołądka, uczucie skurczu, palenie w żołądku. Nie jem pieczywa, mam po nim problemy i czerwone plamy na policzkach. Które swędzą. Zwiększa mi się lista tego co nie mogę jeść. Mam też biegunki i zaparcia. Mam pytanie co się dzieje z moim żołądkiem? Jak leczyć. Od nie dawna mam zawroty głowy i kolysanie po posilkach. Gaviscon pomaga, ale na krótko.


czy wykluczono u Ciebie celiakię? lub alergię na gluten?

(celiakia to nietolerancja glutenu, uczulenie na gluten to coś podobnego ale nie do końca)
napisał/a: nulinka77 2013-10-17 16:47
Nie, a jakie badania trzeba zrobić? Lekarka rodzinna tylko przypuszcza uczulenie na gluten
napisał/a: aaggaa3 2013-10-19 20:57
napisal(a):Nie, a jakie badania trzeba zrobić? Lekarka rodzinna tylko przypuszcza uczulenie na gluten


badań jest sporo, na początek zwykle sprawdza się przeciwciała przeciw transglutaminazie tkankowej w klasie IgA oraz IgG oraz przeciwciała przeciw endomyzium też IgA, IgG

jeśli wyjdą ujemne trzeba z racji objawów zrobic gastroskopię , pobrac wycinki z dwunastnicy

nie powinno się odstawiać zywności ''glutenowej" przed zrobieniem badań

możesz popytać o Celiakię na forum celiakia.pl można tam uzyskac wiele sensownych rad :)