Żołądek, jelita ból

napisał/a: kinialidia 2013-09-19 19:17
Witam,

od około 3 miesięcy mam problemy z żołądkiem i jelitami, od ogólenie 6 lat mam niby stwierdzony IBS czy ZJD...
Otóż na pewno szwankuje mi cały układ pokarmowy i daje do wiwatu. W ciągu ostatnich 8 mies zrobiłam trochę badań:
- RTG klatki piersiowej - w normie
- laryngolog- ok
- echo serca - niedotykalność płatków zastawki mitralnej najmniejszego stopnia, EF 78%
- badania moczu -ok
- krew kilkakrotnie ostatnio CRP 0,08 (żadnej niedokrwistości) aspt, alat w normie, amylaza 28,
-USG jamy brzusznej - tylko kamień w lewej nerce 3mm
-rezonans głowy - wszytko w normie
- cytologia II grupa ( nadżerka leczona)
- usg ginekologiczne - ok
test na HP z apteki robiony co tydzien 3x negatywny
test na krew utajona robiony 3x w odstepach tygodniowych negatywny ( z apteki)
magnez na dolnej granicy
testy alergiczne z krwi neg.

Ogólnie czuje sie fatalnie, ból brzucha wystepuje po każdym posiłku, ból wystepuje dokładnie od lewego podżebrza do pepka i w dołku podsercowym,czasem ból klatki piersiowej i kłucia, nie ustępuje po polprazolu, brak zgagi, boli często też w lewym dole biodrowym i po bokach brzucha czasem boli 2 h czasem 15 min, jest to ból kłujący czasem rwący nie jest to pieczenie, wyprózniam się raz dziennie rano stolec zawiera niestrawione resztki pokarmów i rozpada sie szybko w toalecie, jest z sluzem, czesto swędzi mnie odbyt i jego okolica, zauwazyłam że zadaża mi sie slinić poduszkę nad ranem, nie boli mnie gardło.
próbowałam juz różnych diet ale nic nie pomaga. zatruwa mi to życie boję się jesc, nie chudnę. Objawy tak dają do wiwatu że już mysle o najgorszym że to rak żoładka i już nic sie nie da zrobić.. Lekarz nie widzi potrzeby wykonania gastroskopii mimo ostrych boli, czasem ból ustepuje po oddaniu gazów czasem nie .. ale nagorsze są kłucia pod żebrami czasem promieniuje na boki żeber, czasem aż pod pachę lewego żebra (prawego rzadko ) głownie boli łuk żebra od dołka podsercowego do połoey lewego żebra.. Czy jest ktos w stanie mnie nakierowac, bo juz lekarze mnie olewają czy to naprawde IBS?
napisał/a: ~Anonymous 2013-09-19 23:47
W jakim czasie od spożycia posiłku-dokładnie występuje-ból?
napisał/a: kinialidia 2013-09-20 08:44
Odrazu jest bol , raczej odrazu jest kolkowy, w nocy nie boli rano tylko wstaje z obolalym kregoslupem miedzy lopatkami
napisał/a: Ell 2013-09-20 09:24
ja bym mimo wszystko jeszcze zrobila gastroskopie+ test na HP. Nie sluchalabym lekarza ( u mnie lekarz uwazal, ze mi kolonoskopia nie jest potrzebna. Poszlam prywatnie i wyszlo zapalenie jelita)

Jesli chodzi o badanie apteczne na HP, czesto niestety ten test sie myli.
napisał/a: Ell 2013-09-20 09:25
kinia-k7 napisal(a):Odrazu jest bol , raczej odrazu jest kolkowy, w nocy nie boli rano tylko wstaje z obolalym kregoslupem miedzy lopatkami


a to moze nie od zoladka? Ja tez tak mam i dopiero rtg kregoslupa wykazalo, ze czas zmienic materac ;]
napisał/a: kinialidia 2013-09-20 09:51
Ell dziękuję za odpowiedz.. powiem tak trzykrotne badanie crp na pewno wykazało by jakieś zapalenie( robiłam je tez w zapaleniu pęcherza i wiem że jest bardzo czułe bo wtedy wynosiło 80) wiec poniekąd wykluczam chorobę zapalna jelit tym bardziej że nie chudnę (to mnie może pociesza może nie zawsze nam kobietą jest za dużo tej wagi ) mierze 168 cm 58kg ..
Ja mam trzy podejrzenia że to kręgosłup bo czesto przy wdechu mam kłucia i ból oraz przy ruchach tułowia.
Drugi to przepuklina roztworu przełykowego bo cięzko mi sie czasem po wiekszych posiłkach oddycha, okropnie mi sie odbija dziś np. po lekkim śniadaniu po schyleniu wszytko cofneło mi sie do przełyku , ale przy schylaniu chyba czasem to normalne aczkolwiek przepuklina moze dawac objawy bolowe w moc=stku i dołku podsercwym
trzecie to problem jelit i luźnych bobkowatych stolców z sluzem, mogą dotyczyc IBS bo jestem osobą dośc nerwowa i cierpie od wielu lat na nerwice lękową ale jestem po psychoterapii ale i tak nauczyłam sie juz z tym zyc .. bo szybko sie teraz zyje dzieci praca dom wydatki itp..
nie wiem co myśleć ...
napisał/a: ~Anonymous 2013-09-20 11:08
kinia-k7 napisal(a):cierpie od wielu lat na nerwice lękową

1.Myślę ze dużą rolę odgrywa właśnie ta nerwica. Bóle kręgosłupa,ciężkie oddychanie,kłucia-to trzeba wziąć pod uwagę.
kinia-k7 napisal(a):Odrazu jest bol , raczej odrazu jest kolkowy, w nocy nie boli

2.Prawdopodobnie masz nadżerkę błony śluzowej. W nocy nie boli ponieważ wtedy żołądek jest-powinien być pusty. Gastrskopia z wycinkiem+Test HP.
kinia-k7 napisal(a):boli często też w lewym dole biodrowym i po bokach brzucha czasem boli 2 h czasem 15 min, jest to ból kłujący czasem rwący nie jest to pieczenie, wyprózniam się raz dziennie rano stolec zawiera niestrawione resztki pokarmów i rozpada sie szybko w toalecie, jest z sluzem, czesto swędzi mnie odbyt i jego okolica

3.Tu mamy do czynienia z jelitem grubym. Dobrze by było zrobić badanie mykologiczne kału w kierunku pasożytów+kolonoskopia.
kinia-k7 napisal(a):nagorsze są kłucia pod żebrami czasem promieniuje na boki żeber, czasem aż pod pachę lewego żebra (prawego rzadko ) głownie boli łuk żebra od dołka podsercowego do połoey lewego żebra..

4.W tym miejscu znajduje się zakręt jelita grubego. Jest to bardzo czułe miejsce właśnie na gazy jak i przepychanie się niestrawionych pokarmów. Stąd te promieniujące bóle.

Przydał by się Pani dobry gastrolog który przeprowadził by u Pani badania. Równie dobrze gdyby wprowadziła sobie Pani terapię ziołową wyciszającą nerwicę. Pozdrawiam.
napisał/a: kinialidia 2013-09-20 12:31
Mam pytanie odnosnie kolonoskopi czy ona jest potrzebna..? Jakie sa przeslania do zrobienia tego badania jesli krewkreww jest ok i crp oraz zadnych krwawien z przewodu pokarmowego ? Do gastrologa zapisalam sie na 11 pazdxiernika ... Gastroskopie zrobie prywatnie moze jutro bo jutro u nas robia prywatnie. jesli chodzi o nerwice byc moze ma duzo wspolnego z dolegliwosciami ..nie wiem co myslec boje sie tych badan i zastanawiam sie nad ich koniecznoscia bo sa to badania dosc inwazyjne i czy wiekszosc tych dolegliwosvi nie powoduje nerwica ...nie wiem ale o normalne funkcjonowanie trudno czasami.. Oddam jeszcze moze ten kal do badan na posiew i pasozyty .. 3 lata temu wykryto mi gliste po przeleczeniu ponowilam badania w szpitalu zakaznym w wawie i nic nie wykryto ... Przy pasozytach pewnie bym i kiepsko wygladala..a kazdy kto mnie widzi czy lekarz czy znajomy mowi ze na okax zdrowia wygladam przepraszam za bledy bo pisze z tel w pracy
napisał/a: ~Anonymous 2013-09-20 12:56
Sam ból i śluz zmotywował by mnie do kolonoskopii.Nie można wszystkiego zwalać na karb nerwicy. Trzeba wszystko po kolei wykluczyć. Badania może nie są aż tak przyjemne ale warto je zrobić. Ja jestem już po trzech i wybieram się na następne bo chcę wiedzieć czy wszystko w porządku z moimi jelitami. Będzie Pani spokojniejsza a to w Pani przypadku jest chyba ważne. Pozdrawiam.
napisał/a: kinialidia 2013-09-20 20:56
przepraszam że zapytam na co Pan cierpi jeśli były już 3 kolonoskopie ??
napisał/a: ~Anonymous 2013-09-20 23:20
Colitis Ulceroza. Pozdrawiam.
napisał/a: kinialidia 2013-09-21 09:57
O rany to nieciekawe schorzenie w okresach zaodtrxenia na pewno bardzo cierpisz, ale najwazniejsze ze zdjagnozowane i leczone.
Ja wczoraj o dziwo po dwoch tabletkach tribux jelitowe objawy ustapily , dobrze ze nie mam biegunek ani kurczowych bolow brzucha bo nie wiem jak bym pracowala.. Najgorsze sa te klucia ktore glownie ustepuja po oddaniu gazow.. Zauwazylam ze nie wszystko moge jesc np. Surowe warzywa po ostatniej salatce z salata mialam silny bol ktory ustapil po no spie ... Rodzinka caly czas gada mi ze nerwica i zebym sobie mozg zbadala co zreszta zrobilam bo mialam 3 mies temu rezonas glowy z wzgledu na genetyczne obciazenie stwardnieniem rozsianym .. Odczekam chyba jeszcze troche bo u mnie dolegliwosci znow wystapily po silnym miesiecznym stresie choroby w rodzunie pobserwuje sie ..11 gastrolog podobno dobry zobaczymy ..