Żołądek / dwunastnica - skurcze i śmierdzące gazy

napisał/a: pioter_83 2009-04-03 20:06
Witam Państwa, to mój pierwszy post na tym forum więc chciałbym się przywitać :)

Piszę, gdyż ostatnimi czasy bardzo doskwiera mi pewien problem. Mam 26 lat i nie ukrywam, iż jest to mocno uciążliwe.

Problem polega na tym, że mam bardzo śmierdzące gazy, a ponadto skurcze w okolicach dwunastnicy. Schemat wygląda tak (w zasadzie jeden ze schematów), że po treningu (w tej chwili wybrałem lżejszą formę sportu - jogę) na drugi dzień budzę się z 'kamieniem' w okolicy żołądka/dwunastnicy i częściowo jelit. W skutek tego skurczu nie mogę się załatwić, a zaczynam mieć bardzo, ale to bardzo śmierdzące gazy. Ponieważ sport zawsze był dla mnie ważny, jednak dyskomfort który moja dolegliwość mi przynosi jest ogromny (psychiczy jak również i fizyczny, a życie bez sportu jest dla mnie na prawde niewyobrażalne) postanowiłem spytać internautów czy może mają/mieli podobne dolegliwości? Najgorsze, że napięcie nie przechodzi po jednym dniu, a utrzymuje się kilka dni.

Fakty które mogą być istotne:
- stwierdzona nadżerka na dwunastnicy
- nadpobudliwość emocjonalna (jestem HSP - czyli inaczej mówiąc osobą nadwrażliwą, nie mylić z ADHD)
- nie miewam zgagi
- staram się odżywiać zdrowo (unikam słodyczy, sztucznej żywności czy 'zbędnych' pokarmów)

1) Czy ktoś z Państwa miał/ma może podobny problem?
2) Czy nadżerka na dwunastnicy może być pobudzana przez sport w wyniku czego np. dostaję opisanych skurczów? Czy ta teoria ma sens?

Będę wdzięczny za opinie. Pozdrawiam. P.