zniszczone włosy

napisał/a: optymistka211 2013-07-07 21:36
Cześć :D

Czy możecie polecić coś dobrego na zniszczone włosy?
Może być cała linia kosmetyków o ile działa. Jestem w stanie kupić sporo jeśli coś miałoby odratować moje włosy. Za często używałam prostownicy i zmieniałam kolor włosów. I takie są skutki.
esflores
napisał/a: esflores 2013-07-16 20:18
- należy myć głowę łagodnymi szamponami, w letniej wodzie, czasem wystarczy płukanie w zimnej wodzie, myj włosy co drugi, co trzeci dzień. Delikatnie rozczesuj i nie susz. Jeśli już to na minimum grzania,
- maseczki olejowe; zwykły majonez, oliwa z oliwek, oleje; palmowy, awokado, ze słodkich migdałów, kokosowy, rycynowy, jojoba,
- maseczka z oliwy z oliwek, jajka, oleju rycynowego, cytryny lub awokado, olejek z pszenicy i olejek jojoby,
- przy maseczkach zakładamy czepek na 30 minut i płuczemy,
- odżywki z dodatkiem aloesu, olejków rozmarynu i sandałowego,
- roztwór miodu do płukania, kwiat lipy, korzeń prawoślazu,
- obcinamy rozdwojone końcówki, używamy szczotek z naturalnym włosiem,
- nafta kosmetyczna, żółtko jajka, olej rycynowy, olej z rozgniecionej witaminy A+E,
- zażywaj suplementy, witaminy z grupy B, selen, olej z wiesiołka dwuletniego, Biotebal z biotyną, Skrzyp vit + pokrzywa, Capivit, Belissa, Ha- Pantoten, Revalid, i wiele innych,
- kolagen w kapsułkach wewnętrznie i w żelu zewnętrznie (uzupełnienie białka),
Przy suchych włosach ważna jest dieta, podobna jak przy suchej skórze; tłuszcze nienasycone omega 3, ryby, olej lniany, tran. Do pływania obowiązkowo stosujemy czepek ochronny Kup domowy nawilżacz powietrza.
napisał/a: agrestowa 2013-07-18 07:33
mikusia, a Fructis Goodbye Damage kojarzysz? Taki szampon z Garniera. Mają też inne kosmetyki z tej linii i muszę uczciwie przyznać, że naprawdę bardzo dobrze wpływają na zniszczone włosy. Miałam ten sam problem co Ty. Może wypróbuj, ja różnicę zauważyłam już przy pierwszych użyciach tych kosmetyków.
napisał/a: optymistka211 2013-07-18 22:15
Katarzyna i Jerzy dzięki za cenne wskazówki, na pewno je wykorzystam:D

Agrestowa Coś mi się kojarzy z reklamy, takie pomarańczowe opakowanie ??? A jak z ceną? Nie ukrywam ,że majątku nie chciałabym wydać na kosmetyki.
napisał/a: dziewczynamalina 2013-07-31 10:58
Szampony Garniera te małe opakowania to chyba tak do dychy kosztują :) A jak z tym majonezem? Bo to mnie zaintrygowało :D Tak prosto ze słoika na głowę mam nakładać? Nie ma potem problemów z domyciem czuprynki? :D :D
esflores
napisał/a: esflores 2013-07-31 12:46
Tak po prostu ze słoika, bardzo zachwalają. Potem normalnie zmywasz, tyle ile potrzeba.
napisał/a: dziewczynamalina 2013-07-31 14:37
Katarzyna napisal(a):Tak po prostu ze słoika, bardzo zachwalają. Potem normalnie zmywasz, tyle ile potrzeba.


No ciekawe :) Dzięki za szybką odp :) Nie wiem czy sie odważę walnąć sobie majonez na głowę :D Jakoś mnie to obrzydza :)
napisał/a: ~Anonymous 2013-07-31 15:29
Najlepsze maski do włosów zniszczonych są z keratyną. Keratyna produkowana jest w mieszkach włosowych, jako główny budulec łodygi włosa i osłonki włosa.Pozdrawiam.
esflores
napisał/a: esflores 2013-07-31 15:37
Zrób może tak, weź pół małego słoiczka i zrób roztwór, może na początek słabszy. Ja osobiście jestem przekonana i mam doświadczenie, że długofalowe działania są najskuteczniejsze, oczywiście podaję te naturalne sposoby aby doraźnie coś zrobić. W wypadku urody mam pewność, że odpowiednia dieta ma znaczenie, to nie zadziała natychmiast. Ale efekty są trwałe i zadowalające. Tylko cierpliwości trzeba i konsekwencji.
Daj znać jak Ci idzie::))
napisał/a: dziewczynamalina 2013-08-02 11:04
Katarzyna napisal(a):Zrób może tak, weź pół małego słoiczka i zrób roztwór, może na początek słabszy. Ja osobiście jestem przekonana i mam doświadczenie, że długofalowe działania są najskuteczniejsze, oczywiście podaję te naturalne sposoby aby doraźnie coś zrobić. W wypadku urody mam pewność, że odpowiednia dieta ma znaczenie, to nie zadziała natychmiast. Ale efekty są trwałe i zadowalające. Tylko cierpliwości trzeba i konsekwencji.
Daj znać jak Ci idzie::))



Racja. Po jednym zastosowaniu to nie ma co oczekiwać cudów :) Trzeba regularnie się "męczyć", ale czego się nie robi dla urody :)
napisał/a: momo12 2013-08-14 08:58
Ja stosuję maseczkę z oliwy z oliwek i jajka. U mnie sprawdza się super. Włosy po takiej 20-minutowej kuracji pod ręcznikiem są znacznie gładsze, miękkie i błyszczące. A po wysuszeniu świetnie się rozczesują, a dodoam, że ogólnie mam strasznie plączące się włosy.
napisał/a: kamylla 2013-08-27 11:55
Ta maseczka z oliwy z oliwek to jak? Po prostu oliwę dać na włosy? A jak to potem zmyć?