Zniesienie lordozy szyi i lędźwiowej i ślad kifozy

napisał/a: Bowow 2010-09-13 19:14
Byłam w czerwcu u ortopedy i powiedziała mi, że mam kifozę i mam chodzić prosto - od tamtej pory jestem ciągle prosto, ale wątpię żeby to dało efekty. Dziś znalazłam kartkę od tej lekarki i jest tam napisane, że mam zniesienie lordozy szyi i lędźwiowej i ślad kifozy piersiowej. I dalej jest napisane: ćw. symetryczne, samokontrola, basen. I za rok mam kontrolę, czy coś się poprawiło. Ale ja nie wiem czy mam gdzieś iść po te ćwiczenia symetryczne? I wiecie może czy te skrzywienie kręgosłupu jest poważne? I są jakieś sporty/ ćwiczenia, których nie powinnam wykonywać, a jakie powinnam? Dodam, że mam 13 lat (1 gim.). Z góry dziękuję za odpowiedzi.
napisał/a: ulna 2010-09-14 11:59
Po konkretne ćwiczenia należałoby zgłosić się do specjalisty rehabilitacji. Po opisie raczej wydaję się że kifoza nie jest bardzo zaawansowana (ślad kifozy) jednak bardziej niepokojące się zniesienie lordozy szyjnej i lędźwiowej w wieku 13lat. Nie ma w zasadzie ćwiczeń które powinnaś znacząco eliminować wszystkie dotyczące w-f 2 razy w tygodniu raczej nie zaszkodzą, jeśli chodzi o pływanie nie wskazane jest pływanie żabką.
napisał/a: Bowow 2010-09-14 16:15
Aha, dzięki a za taką wizytę u niego musiałabym płacić?
napisał/a: ulna 2010-09-15 15:28
Niekoniecznie wystarczy, że otrzymasz skierowanie od lekarza do specjalisty rehabilitacji ruchowej