Zniekształcenie twarzy po złamaniu żuchwy

napisał/a: szczeka 2015-06-17 23:54
Witam, bardzo mocno prosze o pomoc osoby ktore maja wiedze na temat mozliwych zmian na twarzy po operacji zlamanej zuchwy. Doznalem zlamania w dwoch miejscach - w kacie zuchwy po prawej stronie oraz miedzy 5tka i 6tka po lewej stronie, w wyniku uderzenia. Niezwlocznie udalem sie do lekarza i zostalem skierowany na oddzial chirurgii szczekowo - twarzowej. Tam podczas operacji zalozono mi plytki tytanowe, ale bez drutow i szyn. Po tygodniu od wypisania ze szpitala udalem sie na kontrole podczas ktorej lekarz zalecil mi konsultacje ze stomatologiem ze wzgledu na krzywy zgryz. Na konsultacji dowiedzialem sie ze zgryz rzeczywiscie wyglada kiepsko i skierowano mnie na kolejne zdjecie RTG z ktorego inny lekarz wyczytal to samo. Okazalo sie ze potrzebna jest kolejna operacja, a wczesniej ponowne zlamanie zuchwy tak aby uratowac moj zgryz i za drugim razem zlozyc zuchwe poprawnie. Tym razem wyjeto mi wczesniej wstawione plytki, ktore zastapiono nowymi, a do tego dolozono druty spinajace zgryz bardziej naturalny sposob (mam nadzieje). Do zdjecia drutow pozostalo lekko ponad tydzien, jednak po ustapieniu opuchlizny zauwazylem ze moja twarz nie wyglada tak jak kiedys. Widac jeszcze lekka opuchlizne w miejscu gdzie wstawione sa plytki, ktora zapewne zniknie dopiero po zdjeciu plytek, czyli po pol roku. Martwi mnie natomiast fakt, ze po lewej stronie (po tej stronie mialem zlamanie zuchwy miedzy 5tym a 6tym zebem), pod koscia jarzmowa znajduje sie spore zapadniecie lub wklesniecie na twarzy, ktore wyglada doslownie jak dziura, jakbym stracil kawalek kosci lub miesnia. Jestem bardzo niecierpliwy i mocno mnie to martwi, a wizyta u lekarza dopiero za 10 dni i strasznie mnie to meczy, wiec prosze zorientowane osoby o pomoc - czy jest mozliwe, ze taki wyglad zostanie juz na zawsze? Znam osoby po zlamaniu zuchwy i sporo tez czytalem w internecie o najrozniejszych przypadkach i nigdy nie slyszalem o trwalych zmianach lub przeksztalceniach twarzy po tego typu urazach, ale pragne wiedziec czy takie sytuacje sie zdarzaja? Z drugiej strony nigdy nie slyszalem o ponownym lamaniu zuchwy ze wzgledu na niepoprawne jej zlozenie za pierwszym razem... Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.