Znamię na głowie. chirurg czy plastyk?

napisał/a: mic-ek 2012-11-28 21:55
Witam, wszystkich serdecznie. Problem jest następujący, mam na głowie znamie od urodzenia, jest lekko czerwone, średnica 1,5 cm. Zamierzam się tego pozbyć i tu pojawia się pytanie, kto powinien to zrobić czy chirurg plastyk, bardzo zależy mi na tym by blizna była niewidoczna, czy chirurg onkologii? Zapisałem się już do tego drugiego ale mam wątpliwości jak podejdzie do sprawy, żeby nię tylko usunął ale żeby to jeszcze wyglądało. Jakie techniki stosuje się do znamion tej wielkości?

Mogę zrobić zdjęcie. Chirurg powiedział ze 15 minut, plaster przez tydzień i po sprawie. To usuwa się jaserem czy jak?
napisał/a: Wasztyl 2012-12-02 13:31
Jeżeli jest to znamię od urodzenia i nic się w nim nie zmieniło - wielkość, kolor, boli, swędzi(?) - wtedy nie masz co podejrzewać zmian nowotworowych. Po usunięciu laserem blizna jest zazwyczaj niewidoczna (chyba, że trafi się na partacza) ale wtedy nie można oddać takiej zmiany do badania histopatologicznego. Chirurg jeśli zdecyduje się na wysłanie takiej zmiany do badań musi wyciąć znamię z marginesem i wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, ze blizna będzie widoczna. (a to wycięcie to nic strasznego wierz mi - znieczula Ci to miejsce, bierze skalpel, zaszywa i po sprawie;))
pozdrawiam!
napisał/a: mic-ek 2012-12-02 13:58
Nie chodzi o ból i sam zabieg, to bez większego znaczenia. Ważny jest dla mnie efekt końcowy. No czasami swędzi ale to może od tego że w pracy często jest podrażniane przez nakrycie głowy. Dzięki za odpowiedź.
napisał/a: mic-ek 2012-12-15 17:55
Proszę jeszcze o informację czy do tego zabiegu włosy wokół znamiona będą wygolone?