Znamię barwnikowe

napisał/a: kama.wu 2010-02-17 21:15
witam,

mam znamię barwnikowe w oku (tak zostalo zdiagnozowane); jest nieregularne, nie jak typowy pieprzyk na skórze, który jest okrągly; na początku sądzilam, ze to pęknięta naczynko, ale dlugo się nie wchlanialo i się nie zapowiada;

dowiedzialam się również, ze to nic groźnego; można wyciąć, można nie wycinać, ale.. zastanawiam się, czy jest jakiś inny sposób, żeby się tej plamki pozbyć (jest to dla mnie problem estetyki), a może jest szansa, ze sama zniknie? - tak jak się pojawilo, bo nie mam jej od urodzenia :|

tak to wygląda:
http://fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2163161,2,1,oko.html
napisał/a: Shafir 2010-03-09 19:44
Witam, mam ten sam problem z tym ze mam o wiele wieksze znamie niestety ... na prawym oku od prawej strony do teczowki z tego co zaowazylam to sie zmienia jest ciemniejsze badz jasniejsze czasami nawet sie zwieksza i nieladnie to wyglada. Blam u dwuch okulistow ale nie jestem przekonana co do nich pierwszy powiedzial ze to tylko ziarenka barwnika, drugi ze to znamie i watpi zeby sie zmienialo, a ja mowilam mu ze tak jest i nawet boli czasem lub powoduje zamglenie oka. Stwierdzili ze moze to tak zostac ze dodatkowe zjecia nie sa potrzebne ale do kontroli trzeba chodzic zeby sie z tego nie zrobil nowotwor. Owszem wspminano o usunieciu ale z opowiadania jak to wyglada to sie przerazilam troche, w szczegolnosci do powiklan pooperacyjnych.
Szkoda tylko ze mi okularów porządnych nie potrafią dobrać bo każdy mówi co innego jakie potrzebuje wiec na razie sobie je daruje ale się szybko meczą, no i w szczególności te ze znamieniem.
Wiec radze częste wizyty u okulisty dla pewności oczy to nie zęby ich nie da się zastąpić czymś innym niestety.
I nie przejmować się wiele ludzi ma takie coś , a z czasem może zniknąć samo;)