Zmiażdzenie palca i zwichnięcie płytki paznokciowej

napisał/a: Tepez 2014-09-11 15:20
Witam, 5 dni temu zmiażdżyłem palca u stopy (dużego, prawego) komodą i napiszę może tekst z wywiadu lekarskiego, ponieważ tamtego dnia od razu pojechałem do szpitala.

Rozpoznanie: złamanie palucha, złamanie paliczka dystalnego palucha prawego, zwichnięcie płytki paznokciowej.

Wywiad: Obrzęk i podbiegnięcie krwawe palucha prawego. Krwiak podpaznokciowy. Zwichnięcie paznokcia z macierzy wytwórczej. Ukrwienie i unerwienie dystalne na kończynie dolnej zachowane. Ruchomość w zakresie palucha zachowane.
Zastosowane leczenie: rewizja i repozycja płytki paznokciowej. Szwy. Opatrunek.
Zalecenia: Elewacja i oszczędzanie kończyny. Kontrola chirurgiczna w rejonie za 3-5 dni lub wcześniej w razie niepokojących dolegliwości.

A teraz opiszę dolegliwości, przez 4 dni krwawił palec non stop, zmieniałem opatrunki, piątego dnia krwawienie ustało, poszedłem do chirurga do przychodni i tam pani chirurg wyśmiała to, że tamten pan chirurg "wszczepił" paznokieć do palca, że tak się nie robi tylko usuwa paznokieć. Pani chirurg chciała mi dzisiaj zdjąć paznokieć, na co nie wyraziłem (na razie) zgody, mówiąc, że to mi się wrosło, tak jak chciał tamten chirurg i chciałem jedynie dzisiaj zdjąć szwy z paznokcia i palca (chirurg mi zszył paznokcia do palca, by nie odpadł i zrósł się dobrze), ale pani chirurg powiedziała, że jak chcę to do poniedziałku mogę tak jeszcze zostać i pozostawi mi szwy i zobaczy co później, dodała, że musi się go zapytać co to za "dziwna" metoda...

Co mam teraz robić? Dodam jeszcze, że pan chirurg mówił, że paznokieć mi będzie rósł bo macierz paznokcia została wszczepiona i nie jest uszkodzona, a pani chirurg powiedziała, że i bez tego mi paznokieć odrośnie.

Dwie różne wersje, która prawdziwa? Nie może już zostać tak, jak jest? tylko zdjąć szwy i oszczędzać palca?
Czy nie lepiej będzie, jak zostanie jak jest i uniknę w ten sposób zniekształcenia paznokcia przy jego wzroście?
Czytałem różne opinie, że po takim usunięciu paznokcia ludziom nie rosną one prosto lub rosną inne, karłowate...
Pan chirurg ostrzegł, że może mi inaczej rosnąć paznokieć. Któremu chirurgowi zaufać?
napisał/a: Tepez 2014-09-11 15:26
Oto dwa zdjęcia z komentarzami.