Zmiany w zachowaniu i osobowości - diagnoza

napisał/a: otta1 2012-04-25 09:25
Witam.

Bardzo bliska mi do niedawna osoba, bardzo dziwnie się zachowuje. Kobieta, lat dwadzieścia kilka. Prawda jest taka, że nikt jej nie poznaje, zraża do siebie starych znajomych, Ci którzy mają z nią kontakt opisują ją jako mającą "dwie osobowości". Raz ma depresję, a raz jest nadpobudliwa i szalona. Ostatnio ma skłonności do konfliktów i swoistą megalomanię "co to nie ja". Z tego co wiem ostro pije i szaleje, jakby teraz okres młodzieńczego buntu. Nagle wyszły na wierzch jakieś kłopoty z sercem
(które służą jej de facto jako wymówki na jej dziwne zachowania), o których nikt wcześniej nie wiedział.

Jednak najbardziej zastanawia mnie pewna rzecz. Osoba, którą uważałem, za bardzo godną zaufania (chodzi mi o takie "życiowe" zaufanie), przestałą spłacać zobowiązanie finansowe w stosunku do mnie. Ale to jeszcze nic. Ostatnio zaangażowała się w pracę w pewnej firmie, do tego stopnia, że pozrywała wszystkie inne kontakty. Wyrzucili ją z niej niedawno (1 taka sytuacja od 5 lat w tej firmie) kiedy to się okazało, że próbowała robić przekręty finansowe. Po kim jak po kim - ale po niej bym się tego nie spodziewał.

Dzieje się z nią coś niedobrego. Macie jakieś pomysły co to może być? I jak pomóc takiej osobie? Sam osobiście nią mam z nią kontaktu.