Zmiany w jamie ustnej i inne.

napisał/a: Volter 2014-09-14 15:05
Witam serdecznie.
Zamieściłem już ten wątek w dziale urologia lecz nie otrzymałem żadnej odpowiedzi w przeciągu tygodnia. Może tutaj się uda :).

Mój problem zaczął się około 4 tygodni temu po stosunku z partnerką (monogamiczny związek od paru lat, jedyna kobieta z którą byłem) bez zabezpieczenia. Po paru dniach wyskoczyło zaczerwienienie w okolicach ujścia cewki moczowej-skóra na żołędziu wydaję mi się bez zmian. Z początku myślałem, że to jakieś niegroźne zapalenie. Lekarz rodzinny zapobiegawczo przepisał mi cipronex oraz smarowałem żołądź clotrimazolum. Po tym "leczeniu" ustąpiło pieczenie podczas oddawaniu moczu, jednak zaczerwienienie nadal nie zniknęło. Jeżeli używam przyrodzenie tylko do oddawaniu moczu to oprócz zmian (zaczerwienienie) nie mam żadnych dolegliwości. Podczas masturbacji jest wyczuwalny dyskomfort (trudno nazwać to bólem), a po ejakulacji zaczerwienienie się nasila na jakiś czas, nieznacznie puchnie ujście z cewki moczowej ale później wraca wszystko do normy (nadal zaczerwienienie występuje ale ból ustępuje). Czasem mam także uczucie jakby coś tam było za dużo i przeszkadza mi to, np podczas biegania czy grania w tenisa. Niedawno pojawił się także nieznaczny ból w okolicach krocza, jakby ucisk - trudno określić. Nie jest on silny ale powoduje znaczny dyskomfort. Występuje raz na jakiś czas. Nie zaobserwowałem żadnych wycieków płynów, śluzu czy innego świństwa z cewki moczowej. Nigdy nie przyglądałem się dokładnie budowie swojego przyrodzenia, ale niepokoi mnie ten "kabelek" łączący żołądź z moszną (?), ponieważ jest bardzo wyraźnie zarysowany od samego czubka penisa aż do moszny.

Dodatkowo w gardle pojawił się (lub był od dawna, nie zwracałem nigdy szczególnej uwagi na język) biały nalot. Miałem problemy gardłowe 2 tyg temu - bóle gardła rano i wieczorem bez żadnej przyczyny ale wszystko samo minęło po zwykłych tabletkach na ból gardło. Osad pozostał. Od tamtego czasu (jakieś 2 tyg. temu zauważyłem osad) bardzo dokładnie kontroluje całe swoje ciało, bo naczytałem się o różnych chorobach. Zauważyłem w gardle niebolesną krostę (?) która zniknęła równie szybko co się pojawiła(1 dzień). Dzisiaj wyskoczyła po raz kolejny i znowu sama zniknęła. Załączam zdjęcie poniżej. Dodam, że odczuwam jakbym miał gorączkę jednak za każdym razem kiedy mierzę temperaturę nie przekracza 37 stopni, ba jest niska. Dziś 36,1. Moja partnerka życiowa także miała biały nalot (twierdzi, że już nie ma), więc poprosiłem żeby zrobiła wymaz - wyniki we wtorek. Ja nadal czekam na wizytę do laryngologa, niestety muszę to robić na NFZ, dlatego wszystko się przeciąga w czasie.

Miałem także robione badania krwi 3-4 tyg od ostatniego stosunku (lekarz rodzinny nie wykluczył chorób zakaźnych) - także odczyn VDRL, który wyszedł ujemny. Mocz+posiew też niczego nie wykazał. Badania ogólne moczu w normie, na posiewie wzrost bakterii gram dodatnich i ujemnych nieobecny. Oprócz nieco wysokiego cukru oraz przekroczonego cholesterolu moje wyniki zostały zinterpretowane przez lekarza rodzinnego jako dobre.

Dermatolog przepisał mi leki antygrzybiczne ale na niewiele to się zdało. Zaczerwienienie nadal jest, a biały osad na języku bardzo mnie martwi (dermatolog zignorowała gardło bo powiedziała, że to normalne...) + pojedyncze guzki (nie wiem jak nazwać te zmiany, które wrzuciłem na zdjęciu) które wyskakują same z siebie - do tej pory zaobserowałem 2 - albo 1, który pojawia się i znika, bo były w tym samym miejscu. (Biały nalot z tyłu gardła oraz na poliku jest spowodowany resztkami jogurtu naturalnego, przepraszam za to. Język tez może być nieco bielszy z tego powodu, ale zdjęcie dobrze oddaje jak wygląda moja jama ustna w tej chwili). Dodam, że powierzchnia języka jest biała najbliżej przełyku, bliżej zębów nalot jest nieznaczny, ale ciągle się utrzymuje.

Bardzo proszę o poradę w jakim kierunku mam wykonać badania. W najbliższy piątek czeka mnie także wizyta u urologa i może wtedy coś się okaże. Jestem cały w panice.

Jakie badania powinienem wykonać?

Pozdrawiam

PS dołączam też wyniki badań krwi.

Załączniki:
Zdjęcie gardła: http://imgur.com/wAndnfR

Wyniki krwi i moczu: http://i.imgur.com/8dy0PAk.jpg
http://i.imgur.com/zmbdN8V.jpg
http://i.imgur.com/6mHpNEk.jpg