Zmiany tarczycy

napisał/a: sławomir_gliwice_ 2015-04-04 18:02
witam serdecznie

Okres oczekiwania na endokrynologa mam na 2016 i chciałbym tutaj prosić o poradę co na pewno rozwieje moje wątpliwości :)
3 miesiące temu biegałem w dość chłodny dzień i nałykałem się tego powietrza,po dwóch dniach urosła mi gula poniżej migdałów,bez bólu tylko dyskomfort w przełykaniu i do dnia dzisiejszego utrzymuje się suchość gardła,czasem naciska na struny głosowe i mam delikatną chrypkę..faszerowali mnie antybiotykami i nic....badania krwi na tarczycę w normie,prześwietlenia płuc bez zmian i to ostatnie usg tarczycy
Prawie całą objętość płata prawego zajmuje grubościenna zmiana płynowa o gładkich obrysach zew. i nierównych obrysach wew.W treści płynowej widoczne liczne odbicia echa.Wymiary zmiany 35x22x33mm.Pozostała część miąższu płata prawego jednorodna o prawidłowej echogeniczności .Torebka bogato unaczyniona.W płacie lewym hypoechogeniczna zmiana ogniskowa średnicy 5,2 mm z echem wew średnicy 1,8mm.W części górnej dwie zmiany o mieszanej echogeniczności średnicy 4 i 6,4 mm.Zachowana ruchomość połykowa
Wymiary gruczołu
p.p:31x29,5x60 mm
p.l:13,5x17,9x45mm
cieśń:4,8mm
Regionalne węzły chłonne niepowiększone
Wskazana BAC zmiany płata prawego

Wychodząc z badania nic się nie dowiedziałem lekarz przekazał że może być to skierowane do nakłucia i nic więcej ponieważ nie ma pojęcia co to jest.Proszę o jakąkolwiek poradę co mógłbym ewentualnie jeszcze za badania zrobić?pozdraw
napisał/a: klinacz 2015-04-04 20:29
Podaj dokładnie jakie wyszły wyniki krwi na tarczycę razem z wartościami referencyjnymi.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-04-05 06:30
Tak duża zmiana wymaga dość pilnego sprawdzenia. Tutaj trzeba BAC zrobić i to szybko.
napisał/a: sławomir_gliwice_ 2015-04-05 12:23
Wyniki muszę zabrać z przychodni tam zostały także we wtorek będę już je miał ale nic tam nie wykazało tak domniemam skoro lekarz nic dalej z tym nie zrobił
napisał/a: sławomir_gliwice_ 2015-04-05 12:28
Czy BAC to biopsja pod kontrolą USG ? Lekarz powinien skierować czy specjalista ? Jak się ustawię we wtorek znów w kolejce do lekarza a jestem cierpliwy :) to lekarz prawdopodobnie znów coś powie typu "da się z tym żyć " lub "niech Pan nie wymyśla "
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-04-06 11:17
sławomir_gliwice_ napisal(a):Czy BAC to biopsja pod kontrolą USG ?



Tak.

sławomir_gliwice_ napisal(a):

Lekarz powinien skierować czy specjalista ? Jak się ustawię we wtorek znów w kolejce do lekarza a jestem cierpliwy :) to lekarz prawdopodobnie znów coś powie typu "da się z tym żyć " lub "niech Pan nie wymyśla "


Specjalista. Takiej dużej zmiany nie można zlekceważyć.