Zmiany skóry żołędzia prącia

napisał/a: hour 2015-04-04 15:21
Witam, jakiś czas temu dostrzegłem poniższe zmiany skórne:



Czego mogą być one wynikiem?

Oprócz ww. zmian kilka razy podczas oddawania moczu odczułem lekkie pieczenie w cewce moczowej, bezpośrednio po oddaniu kucie oraz świąd. Obecnie pieczenie oraz świąd ustąpiły, lecz zmiany skórne pozostały. Być może zmiany skórne wynikają zupełnie z czego innego. Wiem, że warto byłoby udać się z problemem do lekarza, ale nie bardzo wiem, czy jest sens wizyty u urologa, tym bardziej skoro badanie ogólne oraz posiew moczu nic nie wykazały, czy skuteczniejsza okaże się wizyta u dermatologa-wenerologa, a może konieczne będą obie.
Będą to wizyty prywatne, także chciałbym o ile to możliwe ograniczyć ilość wizyt. Mógłby ktoś doradzić?
Oprócz posiewu i badania ogólnego moczu dla świętego spokoju w ostatnim czasie przebadałem się również pod kątem Neisseria gonorrhoeae oraz Chlamydii trachomatis. Oba badania z wynikiem negatywnym. Obecnie czekam na wynik badania pod kątem HPV. Wielu pewnie stwierdzi, że niepotrzebnie się pospieszyłem z tymi badaniami, ale nim udam się do lekarza wolałbym mieć pewność, że nie jestem nosicielem, którychś z tych chorób, aby lekarz mógł je wykluczyć.
Czy jeżeli okaże się, że jestem nosicielem HPV to czy powyższe zmiany skórne i dotychczasowe pieczenie cewki moczowej mogą być wynikiem właśnie tego wirusa? A może to grzybica? Który lekarz w przypadku HPV będzie potrafił pomóc?


Bardzo proszę o jakieś wskazówki dotyczące mojego problemu i z góry dziękuję za pomoc.

hour