Zmiany skorne + zdjecia

napisał/a: nms123 2011-10-30 14:26
Witam

Moze przedstawie sytuacje od poczatku. W wakacje postanowilem kupic sobie bialko na silownie. Jadlem tego stosunkowo duzo. Nie regularne porcje , czasami wiecej czasami mniej . Wyskoczyla mi plama na rece wygladajaca jakby z oparzenia , wymiary 2 v 2 cm mniej wiecej . Z poczatku to zbagatelizowalem , nie szukalem nic po internecie co to moze byc , o lekarzu nie wspomne . Przez miesiac nic komopletnie sie nie zmienilo . Plama ta sama , moze bardziej zaczerwieniona , wyraznie inna w dotyku niz skora "normalna " na moim ciele . Jakis miesiac temu zauwazylem na dole plecow (?) pojawily mi sie plamki podobne do tej na rece tylko znacznie mniejsze . Zaczolem pic wapno jednak bez skutku . Plamy sie rozsiewaly i rozrastaly . Co dziwne plamy nie pojawialy sie w okolicach plamy na rece tylko w zupelnie inbnynm miescu, na plecach , teraz brzuch , bioda , uda i tylek .
Tutaj przestawiam zdjecia , z gory przepraszam za ich jakos ale poki na co inne sobie pozwolic nie moge . Postaram sie opisac je w jakis sposob. Sa to zdjecia bioder , i plecow ( okolice tylka )
http://imageshack.us/photo/my-images/641/zdjcie0034lz.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/200/zdjcie0035io.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/405/zdjcie0036sa.jpg/ -- plecy
Zanim sie rozsialo bylem u dwoch lekarzy , pierwszy rodzinny , nie powiedzial nic konkretnego , tylko tyle ze moze to byc poczatek luszczycy, przy okazji niezle mnie nakrecil . A drugi to byl dermatolog , ktory powiedzial ze nie jest to luszyczyca , ze prawdopobnie alergia . Duzo czytalem o luszzcycy , duzo sie nie zgadza ale sa tez i rzeczy ktore sie zgadzaja. Przedewszystki, plamy te nie wystepuja w okolicach typowych dla luszyczy (lokcie , palce, kolana ) , a tez za szybko sie to rozsiewa . Znacznie szybciej niz typowa luszycca . Natomiast zgadza sie wyglad tych plamek. Na srodku znajduja sie skora jakby schodzila z tego , ale nie na wszystkich. Chcialbym jeszcze dodac ze dzisiaj pojawily mi sie brazowe plamki ( albo dzisiaj je zauwzylem ) w okolicach lonowych, jednak zle czy dobrze zdrapalem je i nie ma po nich sladu. (zdrapalem calkowicie przez przypadek , wlasciwie nie wiedzac ze one tam sa , dopiero potem sie zoorientowalem ale po fakcie , bo swedzialy ). Nie byl to brod czy cos w tym stylu . Niewiem moze to bylo w jakis sposob powiazane z czerwonymi plamami .
Prosze o rozpatrzenie mojego przypadku , bardzo zalezy mi na opinii ekspretow , nie jestem teraz przekonany co do zdania dermatologa ze to nie luszyczca . Jezeli cos nie jest jasne , postaram sie napisac .
Lekarstwa jakie zapisal mi dermatolog
Advantan(masc)
Pimafucort(masc)
Aerius(tabletki)
witamina A + D3? (masc) Chodze rowniez na masaze receptorow , kapie sie w krochmalu i smaruje to aloesem . Niektore z tego odstawilem gdzyz mialem wrazenie ze bylo po tym tylko gorzej
napisał/a: annilwe 2011-10-30 23:17
Ze zdjęć wygląda mi to na łupież różowy giberta, który miałam rok temu. Jeśli to masz, to radziłabym nie przemęczać się i nie przegrzewać bo to zaostrza objawy. Dostałam jakąś maść na to od dermatologa, na swędzenie z tego co pamiętam, ale tak naprawdę jest to choroba, która sama przechodzi. Mi znikło chyba po jakiś 2 miesiącach, ale to z tego co wtedy czytałam to nie jest regułą. Może wybierz się do innego dermatologa żeby mieć pewność?