Zmiany skórne

napisał/a: monikantczak 2014-10-11 09:27
Witam,
od marca bieżącego roku na środkowym palcu lewej ręki występują u mnie zmiany skórne. Początkowo były małe, teraz obejmują prawie cały palec. W fazie najgorszej występują na palcu takie małe bąbelki, z których wycieka płyn. W pozostałym czasie jest to po prostu dość mocne zaczerwienienie palca i pękająca schodząca skóra. Byłam z tym problemem u dermatologa, niestety przepisał mi tylko maść triderm, która tylko łagodziła objawy, które natychmiast wracały po skończeniu się kolejnej tubki. W okolicach czerwca pojawiły się u mnie również zmiany skórne na szyji. Te nie miały "bąbelków" tylko były zaczerwienieniem i znowu sucha, schodząca skóra. Poradziłam sobie z nimi kosmetykami emolium. Widoczne zaczerwienienia zeszły, ale skóra nadal nie jest "normalna" (wystarczy, że ją podrapię, żeby zaczęła swędzieć). W okolicy lipca/sierpnia zaczęły wychodzić mi na całym ciele, początkowo na rękach, ale również i na nodze, tułowiu, okrągłe plamki. Również zaczerwienione, o nieregularnych kształtach. Wyglądają jak okrągła kropka z suchej skóry, ale sucha tylko na obrzeżach, w środku zawsze po zejściu robi się biała plama. Podejrzewam, że biała plamka spowodowana jest zejściem skóry wraz z opalenizną. Ponownie udałam się do lekarza, jednak Pani dermatolog usłyszawszy, że podejrzewa się u mnie celiakię nawet nie chciała mnie obejrzeć. Po moich prośbach i argumentach, że mimo stosowania diety bezglutenowej zmiany nie schodzą przepisała mi na odczep maść elosone i przeciwhistaminowe leki, które również nie pomagają, a zmiany jakie były takie są. Przez chwilę zaczęłam nawet podejrzewać, że mam AZS, jednak zostałam przez lekarza wyśmiana.
Czy mógłby ktoś naprowadzić mnie co mam robić?
Celiakia została wykluczona przez gastroskopię. Nadal jednak mam zapalenie żołądka. Stosuję "na wszelki wypadek" dietę bezglutenową od lipca, ponieważ lepiej się po niej czuję i czekam na wykluczenie uczulenia na gluten. Zmiany mimo stosowania diety nie znikają, lecz ciągle występują. Cały czas stosuję emolienty, ponieważ po użyciu mydła skóra "boli". Jeśli chodzi o palec to do wszystkich domowych czynności używam rękawiczek, aby nie działać na delikatną skórę chemią. Zrobiłam zdjęcia moim zmianom, jednak nie mogę ich tu dodać, jeśli znajdzie się jakich chętny mogę je przesłać!
Bardzo proszę o odpowiedź, bądź też dodatkowe pytania na które na pewno odpowiem!