Zmiany skórne,swędzące

napisał/a: audiczka32 2011-08-13 19:43
Witam,od ok miesiąca swędzi mnie skóra i w tych swędzących miejscach pokazują się plamy z kaszką i to też strasznie swędzi,mam to w największych ilościach na szyi,rękach,potem brzuch a nawet na nodze,te co są to się powiększają-obwodowo i tez powstają nowe.... denerwuje to strasznie,nie wiem co z tym robić i od czego to może być...choruję na nerki,często mam zapalenia pecherza więc biorę dosyć często antybiotyki.(nolicin,cipronex),,,
dołączam zdjęcia żeby to zobrazować...
******************************************************
http://zapodaj.net/abaafa7bb8ba.jpg.html
napisał/a: opilek 2011-08-13 20:48
Możliwe, że to grzybicze zakażenie skóry. Najlepiej Pani zrobi idąc do dermatologa, ewentualnie proszę zaopatrzyć się w maść przeciwgrzybiczą w aptece (duży wybór preparatów) i stosować zgodnie z ulotką. Czy podczas kuracji antybiotykami przyjmuje Pani probiotyki?
napisał/a: audiczka32 2011-08-13 20:59
do dermatologa mam akurat długie kolejki... więc narazie nie wchodzi w grę....
podczas właśnie ostatniego "pobierania" antybiotyków nie brałam probiotyków.....(wiem moja głupota).....
czy mozliwe żeby to właśnie było od antybiotyku?(dokładnie NOLICIN)? bo to zaczęło się dziać po "zjedzeniu" całego listka antybiotyku.
mogłabym jeszcze dzisiaj kupić jakiś lek.. tylko jaki wg.Pana byłby najbardziej odpowiedni ?
napisał/a: opilek 2011-08-13 22:04
Ten antybiotyk może powodować wsypkę/zmiany skórne (rzadko) jednak po zaprzestaniu antybiotykoterapii zmiany również powinny się cofnąć.
Nie mogę sugerować konkretnych preparatów (kryptoreklama), proszę poprosić o probiotyk w aptece (ewentualnie proszę kupić ten sam, który wcześniej Pani przyjmowała), podobnie z maścią przeciwgrzybiczą - na zmiany na gładkiej skórze.
napisał/a: audiczka32 2011-08-18 11:22
Witam,te plamy.. to ŁUPIERZ RÓŻOWY GIBERTA....pozdrawiam (w końcu udało się dostać do dermatologa).
napisał/a: opilek 2011-08-18 18:28
Dobrze, że już wiadomo co to za zmiany.