Zmiany nowotworowe na skórze głowy

napisał/a: remi10 2012-06-01 19:41
Dzień dobry ,
proszę pragnę zapoznać Państwa z taką sytuacją . Proszę jednocześnie o opinie i porady. Sytuacja dotyczy mojego ojca - mężczyzna 53 lata. Do tej pory robił wszystkie badania regularnie i wszystkie wyniki miał w normie. Naturalnie nie jakieś specjalistyczne ale typu medycyna pracy, krew etc. Jedynym problemem który ojcu towarzyszył mniej więcej od 25 lat to była pewna zmiana na skórze głowy przykryta włosami więc niewidoczna. Nigdy to ojca nie bolało, zaś wcześniej żaden lekarz ( inna sprawa że u nas w mieścinie nie było żadnych dobrych specjalistów którzyby mogli wcześniej coś zdiagnozować ) ) nie zlecił specjalistycznych badań . I generalnie obecnie też nic szczególnego się nie wydarzyło , prócz tego że zmiana zwiększyła nieco rozmiar i mo ok 1,5cmx2 cm - jakby taka narośl. Ojciec robił wszelkie badania krew itd w maju i wszystko ok. , ale wg pierwszego specjalisty te zmiany mają charakter nowotworowy. I tu zaczynają się pytania. Generalnie wyznaję zasadę , że najlepiej poznać opinie kilku lekarzy - ojciec był u specjalisty w Łodzi , ja zaś proszę o namiary na dobrego onkologa w Warszawie bo ja obecnie tu przebywam - to tak jakby ktoś wiedział ( wizyty prywatne , cena nie ma znaczenia) .A teraz meritum. Jak wygląda przebieg leczenia ? Bo generalnie pierwszy lekarz , jeszcze przed tym specjalistą powiedział by tego nie ruszać jak nic nie dolega i że można z tym żyć. No ale skoro bardziej utytułowany i uznany specjalista mówi co innego to trzeba działać. Wg lekarza schemat jest taki : koło września by to wycieli , następnie pobrali próbkę do badań i dopiero by wiedzieli co i jak. Dwie rzeczy mi się tu nie podobają . Zbyt długo trzeba czekać ( dopuszczamy prywatny zabieg , byleby dobrzy specjaliści) i ta kolejność. Że najpierw chcą to ruszyć choć nie wiedzą z czym mają do czynienia i dopiero badać. Czy prawidłowa procedura nie powinna wygladać tak, że najpierw pobiera się próbkę do badań, sprawdza co to jest i formułuje zasady leczenia ? Po prostu martwię się żeby nie popełnili błędu...A może ktoś z Państwa miał już taką sytuację ze zmianą na skórze głowy ? w każdym razie proszę o uwagi, opinie, i namiary na dobrych specjalistów z Warszawy , łodzi i okolic.