Zmiana tabletek antykoncepcyjnych

napisał/a: KaSSK 2010-11-14 19:33
Witam, zmieniłam tabletki z Cilestu na Kontracept. Naczytałam się głupot w Internecie i teraz mam stracha. Lekarz powiedział mi, że mam wziąć pierwszą tabletkę normalnie po 7dniowej przerwie po Cileście. Ja jednak wyczytałam, że powinnam ją wziąć w dniu, kiedy dostanę krwawienie z odstawienia (i dostałam w 3dniu przerwy, odrazu wzięłam pierwszą tabletkę Kontraceptu). I tak:
1)w ulotce Kontraceptu jest tak jak mówił lekarz
2)w ulotce tabletek Artizia (które są odpowiednikiem harmonetu, Logestu, Kontraceptu, one wszystkie zawierają te same hormony w tych samych dawkach) jest napisane, że powinnam zrobić jak zrobiłam.

Więc jak to jest?
Proszę o porządną odpowiedź, nie jakieś domysły jakich pełno na różnych forach. Z góry dzięki.
napisał/a: wikam2 2010-11-14 19:40
Ja bym zrobiła tak jak jest w ulotce nowych tabsów ale...co za różnica? Poprostu skróciłaś przerwę, która i tak jest bezpieczna i nie pozwala na odblokowanie owulacji.
napisał/a: KaSSK 2010-11-14 19:45
No Wikam, też mi się tak wydaje. A co w takim razie z tymi wszystkimi postami na temat zmiany z mocniejszych tabletek na słabsze, że trzeba 7dni się dodatkowo zabezpieczać itd? Dla mnie to jest paranoja, jest tyle różnych opinii, że jak się je czyta to nie wiadomo w co już wierzyć i człowiek sam sobie coś wkręca.
napisał/a: wikam2 2010-11-14 19:48
Ja się z Tobą zgadzam. Dla mnie najwazniejsza jest ulotka. Tabletki dwuskładnikowe to dwuskładnikowe jest wszystko jasno opisane i tyle...
napisał/a: KaSSK 2010-11-14 19:50
Dzięki bardzo za pomoc. Uspokoiłaś mnie, bo zaczęłam już sobie wkręcać powoli (ehh ten paniczny strach przed ciążą...)
napisał/a: wikam2 2010-11-14 19:53
Oj Ty....czytałas inne fora? :D
Ale co konkretnie Cie zmartwiło? Wzmianka o dodatkowym zabezpieczeniu? Czemu?
napisał/a: KaSSK 2010-11-14 20:02
Wpisałąm w google :P
No właśnie ta wzmianka, bo się tak złożyło że się kochaliśmy. I ta niepewność teraz, która opinia jest prawdziwa, i dręczące pytanie "a co jeśli te babki na forach mają racje?". Naczytałam się przed zmianą tabletek jak to powinno się odbyć, wybrałam, wydaje mi się, najbezpieczniejszą opcję (wzięcie tabsa w pierwszy dzień krwawienia). I denerwuje mnie, że w ulotkach identycznych środkow antykoncepcyjnych są różne sposoby stosowania/zamiany.

harmonet:
Zmiana z innego złożonego środka antykoncepcyjnego
"po 7dniowej przerwie lub nie robić przerwy"
(w skrócie)
Artizia:
"w dniu wystąpienia krwawienia z odstawienia"
Kontracept
"po 7dniowej przerwie"
napisał/a: wikam2 2010-11-14 20:04
Wiesz co...ja też uwazam, ze wybrałas jeszcze bardziej pewną opcję niz 7 dniowa przerwa choć nie wiadomo (wedle ulotek) czy w ogole była taka konieczność.
Pozdrawiam! :)))
napisał/a: KaSSK 2010-11-14 20:11
Przezorny zawsze ubezpieczony :)

Ja Ciebie też pozdrawiam :) I dzięki jeszcze raz.
napisał/a: mimik1 2011-12-01 12:10
Mam pytanie, czy jest ktoś w stanie powiedzieć jak duża jest skuteczność tabletek Artizia, kiedy są stosowane regularnie wedle wszystkich wskazan? Dziekuje za odpowiedz
napisał/a: wikam2 2011-12-01 14:12
Wysokość skuteczności jak dla każdych tabletek tego typu.
Antykoncepcji 100% pewnej niestety nie ma...
napisał/a: mimik1 2011-12-01 18:32
a jest ona chociaż zbliżona do 100%?