zmiana tabletek antykoncepcyjnych

napisał/a: KaSSK 2010-01-25 18:20
Nie znalazłam na forum, dlatego zakładam nowy temat. Może on być pomocny również dla innych osób zmieniających tabletki na inne.
Mianowicie przy zmianie tabletek z Yasminelle na Cilest (Cilest jest trochę mocniejszy) jak powinno się postąpić?
Po 7 dniowej przerwie po Yasminelle wziąć Cilest (tak jakby się brało następne opakowanie Yasminelle)?
Czy skrócić przerwę i zażyć Cilest?
A może wziąć pierwszą tabletkę Cilestu w pierwszy dzień krwawienia z odstawienia?

Piszę, ponieważ moja pani ginekolog nie powiedziała mi jak mam postąpić, bo nie miała czasu podobnież. A w internecie znalazłam właśnie tyle wersji postępowania. I teraz sama nie wiem co zrobić, by ochrona była utrzymana i wszystko było prawidłowo.
napisał/a: wikam2 2010-01-25 18:23
Przecież pisałysmy już o tym....:)
To zrobiłas tę przerwę czy nie....?

Nie wzięłabym Cilestu w pierwszym dni krwawienie z odstawienia.....bo to nie jest normalny okres....choć z drugiej
strony to równoznaczne z poprostu skróceniem przerwy.
napisał/a: KaSSK 2010-01-25 18:28
No właśnie nie wiem jak mam to zrobić tak aby ochrona była utrzymana.
Napisane jest, że jeśli zmienia się tabletki ze słabszych wtedy należy je wziąć jak kolejne opakowanie.
Założyłam temat, bo może to być pomocne dla innych mających ten sam problem (ciężko tego szukać w innych tematach)
napisał/a: wikam2 2010-01-25 18:29
To teraz musisz jeszcze poczekac na 100%-owo dobrą odpowiedz :)
Sama z chęcią się dowiem :)))
napisał/a: KaSSK 2010-01-25 18:58
napisal(a):Rozpoczęcie stosowania leku Cilest u kobiet wcześniej przyjmujących inny doustny złożony (estrogenowo – progestagenowy) preparat antykoncepcyjny.

W przypadku przejścia z innego złożonego, doustnego preparatu antykoncepcyjnego, stosowanie leku Cilest należy rozpocząć w okresie od 1 do 7 dni od przyjęcia ostatniej tabletki używanego w poprzednim cyklu preparatu antykoncepcyjnego. Przerwa między przyjęciem ostatniej tabletki preparatu poprzednio stosowanego, a przyjęciem pierwszej tabletki leku Cilest nie powinna być dłuższa niż 7 dni. W przypadku dłuższej niż 7 dni przerwy pomiędzy przyjęciem w poprzednim cyklu ostatniej tabletki antykoncepcyjnej, a przyjęciem pierwszej tabletki leku Cilest konieczne jest zastosowanie skutecznej, dodatkowej, niehormonalnej metody antykoncepcji. Należy stosować ją przez tydzień, tzn. do czasu przyjęcia siedmiu tabletek leku Cilest.


Tak pisze producent. Ciekawa jestem czy tak też zalecają lekarze.
napisał/a: meriden1 2010-02-07 23:19
mam podobny problem. Zmieniłam Yasminelle na Cilest. Tyle że lekarz nie powiedział mi jak mam zacząć je brać, więc wzięłam Cilest po 7dniowej przerwie po Yasminelle. Potem dopadły mnie wątpliwości, czy aby dobrze zrobiłam z tą przerwą:/ Może ktoś mi pomoże?
napisał/a: wikam2 2010-02-08 11:23
A ulotke czytałaś?